Sustineti Legea darii in plata a imobilului ipotecat "DAI CASA BANCII SI SCAPI DE DATORII "


Musafir

#701

2016-05-05 09:26

Legea asta este abslout extraordinara.Eu am pierdut casa la Volksbank si am ramas cu poprire pe conturi.Eu au evaluat apartamentul si nu isi asuma nici un risc.Bancile sunt cei mai mari camatari legali..Au dat credite in franci elvetieni in combinatie cu banca nationala ca gestioneaza cursul valutar cum vor smekerii si pt ca ei nu dau nimic fara sa nu iti ia si pielea oamenii au crezut in minciuniile lor.In dosarul PANMA sunt toti astia care au tras pe omeni nevinovati.

Musafir

#702

2016-05-11 09:29

Consider că Legea dării în plată este absolut necesară. Este complet nedrept ca după ce au fost executați silit, oamenii să mai plătească zeci de ani rate la bănci. Au plătit avans plus rate ani de zile pe care le pierd. Ajunge! Ce vor băncile? Băncile sunt vinovate de acordarea unor credite nesustenabile și de formarea "bulei imobiliare". Bancile au evaluat incorect imobiliarele la prețuri imense. Se pare ca acum vor o noua "bulă imobiliară" prin stimularea excesivă a creditului.

Musafir

#703

2016-05-11 09:39

Un codebitor/garant impotecar este pacalit sa renunte la beneficiul de discutiune, sunt clauze abuzive si apoi e condamnat la saracie pe viata.

Musafir

#704

2016-05-12 06:25

Pentru ca bancile intrpduc clauze abuzive si se napustesc asupra codebitorilor sau a garantilor ipotecari fara sa ia banii mai intai de la titular.

Musafir

#705

2016-05-28 15:34

trebuie sa se aplice si celor care au fost deja executati silit