Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!


Musafir

#326

2015-04-30 05:06

pentru ca toti oamenii bolnavi au dreptul la o sansa.

Musafir

#327

2015-04-30 06:51

Sa nu uitam de cei cu Hep B.
petre

#328 Petre

2015-05-02 13:22

Numai strada ne mai salveaza, prea multe minciuni, prea multe promisiuni


Musafir

#329 Re: Petre

2015-05-02 15:44

#328: petre - Petre 

 Nu suntem in stare sa ne mobilizam, sa semnam o petitie in nr. cat de mare si vb de strada

De - al casei
Musafir

#330 Traiasca 1 MAI !

2015-05-02 18:49

PETITIE ? Ati imbatranit degeaba , naivilor , cine se impiedica de hartia voastra ? A venit si 1 Mai ................ si ??? Era un banc pe vremuri : Drept pentru care am incheiat prezentul proces verbal in TREI exemplare pe care , pe toate TREI le-am dat la cosul de gunoi !

http://dexonline.ro/definitie/peti%C8%9Bie

Si , are acel organ al statului , oricare ar fi el , vreo obligatie fata de acea PETITIE ??? NU , niciuna !

Cand este vorba despre o PROBLEMA MAJORA - de viata si de moarte , pentru sute de mii de oameni disperati , care daca nu sunt ajutati MOR pe capete voi va inarmati cu o hartie si aia VIRTUALA ??? Ea s-a nascut MOARTA din fasa ! Il doare drept in PIX pe BANICIOIU si pe PONTA de petitia voastra . 

Pana nu este prea tarziu orientati-va catre altceva pana nu este prea tarziu .

Petre - n sus si Petre - n jos ..............ce FOLOS ???

 

 

 


Musafir

#331 Re: Traiasca 1 MAI !

2015-05-02 22:59

#330: De - al casei - Traiasca 1 MAI ! 

 Trăiască 1 MAI ! - sarbătorit pt o ieșire in strada a unor muncitori ! .....Toma, parca facuse-i OFF TOPIC, iar ai venit sa ne povestești din vasta ta cultura generala.....știm si noi ce înseamnă o petiție, nu este o arma! ..... nu trebuie sa ne ajuti cu DEX-ul Nu s-a născut moarta, a fost lăsată sa moara de către inițiator, nu a fost depusa, promovata si ajutata cu semnături, iar bolnavii nu au primit de la inițiator nici un răspuns la ce a făcut sau ce va face cu aceasta petitie care trebuia depusa, macar, la Avocatul Poporului si invocat dreptul la viață fizica si psihica

 Petre fost întotdeauna sus, in schimb tu si ceilalți care sunteți împotriva petitiei - întotdeauna jos !

 Păcat ! Nu suntem reprezentați de nimeni in fata celor multi si indiferenți la sănătatea si viața bolnavilor afectați de boli vindecabile

 


Musafir

#332

2015-05-04 08:27

Pentru a ajuta persoanele aflate in suferinta.

Musafir

#333

2015-05-05 16:04

TOMA, unde esti ? Sa te vad daca ai curajul sa iesi in strada cu noi !

S-a anuntat un miting pe Softpedia, in data de 18 mai ora 10, in fata guvernului.......adunati-va toti !

,,OAMENII CARE LUPTA POT PIERDE. OAMENII CARE NU LUPTA AU PIERDUT DEJA"


Musafir

#334

2015-05-05 16:16

Petrica, nu pot sa-ti scriu pe Softpedia, da-ne mai multe detalii pe acest topic despre miting.....este sustinut de Apah-ro sau alte asociatii?

Semnatari,  scrieti la televiziuni, sa promovam acest topic........facebook, si alte retele, promovati acest miting

D-le Brabete, va rugam promovati-l pe site-ul dvs, avem nevoie de sprijin


Musafir

#335

2015-05-05 20:47

Am semnat petitia pentru oamenii din jurul meu afectati de acest virus. Este incredibil cum poate fi pusa in balanta viata unui om contra unor criterii de eligibilitate pentru incadrarea in tratament.
Este o discriminare pe care ar fi de dorit sa nu o simta nimeni pe propria piele; doar daca "te pui in papucii" unui bolnav poti avea perspectiva corecta asupra acestei abordari medicale.
Efortul financiar pe care trebuie sa-l faca ministerul sanatatii nu este niciodata prea mare cand e vorba de viata oamenilor.

Musafir

#336 Re: Re: Traiasca 1 MAI !

2015-05-06 15:16

#331: - Re: Traiasca 1 MAI ! 

 Cine este Toma - cine este Petre - cine este Brabete - Dar mai ales cine este ,, musafirul ,, ( fara nume ) care nu stie gramatica de-a treia ( facuse-i  ? oare ? )

Mai mult ca perfectul :

Persoana I-a singular eu făcusem 
eu făcusem 
 
Persoana a II-a singular tu făcusei 
tu făcusei 
 
Persoana a III-a singular el/ea făcuse 
el/ea făcuse 
 
Persoana I-a plural noi făcusem 
noi făcusem 
 
Persoana a II-a plural voi făcuseţi 
voi facuseţi 


Persoana a III-a plural ei/ele făcuseră 
ei/ele facuseră 


 

Din  ,, Putul Gandirii ,, :

.....................invocat dreptul la viață fizica si psihica ? Adica cum .......  psihica ?

De ce aia indiferenti sunt si ............ multi ??? Nu , aici iar ai zbarcit-o !  


Lasa-ne domnule sa mai respiram si noi , macar o zi fara operele dumitale sau , scrie o carte ( ca Becali ) si apoi 

cumpara-ti toate exemplarele , tot tirajul , ca COPOS ( scuzati cacaoa ! )

 

OFF TOPIC - este atunci cand bati campii , adica esti pe langa subiectul tratat ! Dar te bagi si tu in seama , de !


Musafir

#337

2015-05-06 21:06

  Veniți cu toții si respirați la mitingul din 18 mai 2015 in fata Guvernului - Piață Victoriei, trotuarul cu Muzeul Antipa ........luati-va si profesorii de gramatica!

  Jos pălăria ! APAH-RO, ați făcut o treabă minunata prin organizarea acestui miting!


Musafir

#338

2015-05-06 23:08

vreau sa ma vindec


Musafir

#339

2015-05-07 07:00

Pentru ca bolnavii de hepatita C sa beneficieze de acest tratament!
VALLI

#340 Re: Re: Re: Traiasca 1 MAI !

2015-05-07 11:06

#336: - Re: Re: Traiasca 1 MAI ! 

 DOMNULE 336 DUMNEATA DE FAPT CE VREI DE CE TE LEGI DE OAMENII BOLNAVI SAU DE CEI CARE DOAR VOR SA NE AJUTE ,NU AR FI MAI CORECT SA  VA GASITI ALTE PREOCUPARI SI SA NU MAI TULBURATI OAMENII CU AFECTIUNI GRAVE CARE AU NEVOIE SI DE UN SPRIJIN MORAL PE LANGA MEDICAMENTELE MULT ASTEPTATE? SAU SUNTETI  PRIETEN CU DOMNUL CARE MI-A SPUS MIE CARE AM O VARSTA SI VREAU SA TRAIESC  FARA SA SUPAR COPII "DUMNEATA VREI SA MORI FARA VIRUS ?PENTRU CE MAI LUPTI?  SA AVETI PARTE DE SANATATE .


Musafir

#341

2015-05-07 18:45

Ne pun sa plătim sănătatea din 2012, în 2015, câteva luni amărâte și nu beneficiem de niciun serviciu în sistemul de sănătate.
Suntem plătitori de taxe și impozite nejustificabile, RUȘINE!

Musafir

#342

2015-05-07 18:52

In loc sa polemizati fara rost, mai bine interesati-va cum sa procedati pentru a fi eligibili! Cine si cand va va trece pe lista de asteptare, ce trebuie sa contina dosarul etc. Este f. important acest lucru! Chiar daca va mai trece ceva timp pana se va aproba terapia interferon free trebuie sa stiti din vreme si aceste elemente. Ca doar nu va asteptati sa va invite la control.Pe langa lupta Acestea ar fi problemele de discutat, nu prostiile pe care le debiteaza unii!


Musafir

#343 Re:

2015-05-08 04:31

#342: -  

 Total de acord


Musafir

#344

2015-05-08 10:38

Pentru ca am un unchi care a murit din cauza hepatitei C si am un prieten in Romania care sufera de aceasta crunta boala si pentru ca in Quebec(provincia Canadei),este gratuit pentru cei suferinzi acest nou medicament care costa 67000$ !!!

Musafir

#345

2015-05-08 19:03

Pentru că am prieteni care suferă , pentru că am rude care suferă , pentru că mi-am pierdut prieteni dragi ... și pentru că pot fi eu în situația asta ... Eu , sau o rudă sau un alt prieten drag . Și pentru că statul român doar jecmaneste , dar nu face nimic pentru cetățenii care au muncit o viață în și pentru această țară . Eu am crezut și încă mai cred în viitorul acestei țări . Probabil sunt printre ultimii , dar încă mai cred. ..

Musafir

#346

2015-05-08 19:43

Pentru un prieten drag , pentru un verișor drag , pentru toți cei care au nevoie de tratament . Mâine pot fi eu sau copilul meu .

Musafir

#347

2015-05-08 20:33

Sanatate multa celor bolnavi. Guvernanti, treziti-va! Nu ignorati suferinta poporului, el a facut sa fiti ceea ce sunteti azi!Dati pentru oameni, legi corecte si luati masuri, pentru o buna sanatate, scoala, locuinte, locuri de munca! Dumnezeu va vede, nu uitati, privirea lui o veti simti cand viata va fi mai buna cu voi............

Musafir

#348

2015-05-09 10:33

Din solidaritate cu cei bolnavi.

Musafir

#349

2015-05-09 12:50

Am semnat aceasta petitie pt a veni in ajutorul pacientilor cu hepatita C.
FLORINA

#350 MITING

2015-05-09 18:52

OAMENI BUNI - MITING 18 MAI, ora 10.00 - In fata Guvernului, Piata Victoriei, La Muzeul Antipa

MITING PENTRU INTRODUCEREA TERAPIILOR FARA INTERFERON PENTRU HEPATITA C. 

 VENITI CATI MAI MULTI, CU TOATA FAMILIA.

NE VREM VIATA INAPOI, VREM SA NE VINDECAM, AVEM NEVOIE DE NOILE TRATAMENTE.