SALVATI PALATUL TELEFOANELOR

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SALVATI PALATUL TELEFOANELOR


Musafir

#1

2014-11-17 10:03

Am lucrat 25 de ani in acea cladire. Rusine, rusine daca si aceasta cladire o sa fie vanduta ca si statiunea Vata din Judetul Hunedoara si alte cladiri.
alt musafir

#2

2014-11-17 18:26

Rusine celor care vor sa vanda ce al nostru! In aceasta cladire m-au prins si cutremurue, si iunundatia si revolutia! Este un bun al nostru si trebuie sa ramana al nostru!

Inca odata RUSINE!


Musafir

#3

2014-11-18 15:32

 Un asemenea BRAND de ce oare ei au cheltuit pentru publicitatea pt. schimbari in Rebrenduire cu -T--- de trei ori mai mult decat cer acum pe aceste simboluri in buricul Capitalei cladirile si terenul aferent cum este posibil isi bata joc vor sa disparem cu tot cu SIMBOLURI oare de ce ???

Nu au ganduri bune cu noi toti cu ROMANIA.

 

 


Musafir

#4

2014-11-18 15:54

Nu cred ca mai este loc de vre-un comentariu...Ideea este atat de "groteasca",ca ramai fara cuvinte...Este adevarat,un capitalist adevarat,poate scoate bani si din piatra seaca...dar,sa renunti la un SYMBOL istoric,o imagine pe care ai capatat-o ,(din prostia altora..,sau interesul..)si pe care o poti valorifica ,asociind-o cu sumedenie de produse pe care le scoti pe piata,imi pare fie cinica,fie prostie crasa...

Musafir

#5

2014-11-24 13:01

de ce tot ce e bun, frumos ,sa facut cu truda, reprezinta ROMANIA, trebuie distrus?

Musafir

#6

2014-11-25 08:22

Palatul Telefoanelor trebuie sa ramana al telefoanelor! Nu se poate sa fie inchiriat la o banca sau alt cuiva...este simbolul telefoanelor de ani de zile (am avut o matusa care a lucrat acolo prin anii 60...)
salariat telekom

#7 Palatul telefoanelor

2014-11-25 09:03

Este un simbol Romtelecom actualmente Telekom Romania, este rusinos mai ales ca  este si monument istoric.


Musafir

#8 Salariat Telekom de 24 de ani

2014-11-25 10:02

Este o rusine ca ne vindem toate bunurile acestei tari!
Am lucrat in Palatul Telefoanelor de la varsta de 19 ani, am lucrat 13 ani cu publicul si am ajuns sa am vechime de munca de 24 de ani in aceiasi institutie.
A fost o perioada frumoasa cand am lucrat in Palatul Telefoanelor (mai mult de 9 ani), aceste vremuri nu se vor mai intoarce...
Ar trebui ca guvernul nostru sa faca mai multe pentru tara noastra si sa nu mai lase ca patrimoniul nostru sa fie vandut pe nimic!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-11-25 11:12



Musafir

#10

2014-11-25 21:51

Multi dintre cei care lucreaza in actuala Telekom Romania se tem probabil sa semneze aceasta Petitie, insa numai asa tragem din nou un semnal de alarma. Ii rog pe cat mai multi dintre colegii mei sa semneze aceasta Petitie. Respect.

Musafir

#11

2014-12-08 12:31

Palatul telefoanelor este o cladire de patrimoniu care ar merita poate sa devina mai degraba un muzeu al telecomunicatiilor din Romania nu un obiect de targuiala si profit. Face parte din istoria Bucurestiului, statul roman scoate la mezat si propria sa istorie?

Musafir

#12

2014-12-08 13:45

merita sa fie salvat

Musafir

#13

2014-12-08 17:00

Palatul Telefoanelor este simbolul Telecomunicatiilor din Romania si ar trebui sa fie sediul central al Telekom la Bucuresti.

Musafir

#14

2014-12-09 15:44

Statul a vandut Romtelecom, deci si PALATUL TELEFOANELOR, care apartine acum companiei Telekom. Aceasta poate face ceea ce doreste cu el, indiferent ce credem noi, romanii. Aceasta petitie trebuie acum adresata statului roman, nu companiei. Statul trebuie sa o achizitioneze.

Musafir

#15

2014-12-22 17:54

SARBATORI FERICITE ! SE INTAMPLA NUMAI CE TREBUIE, IAR ACUM TREBUIE SA NE STRADUIM IMPREUNA SA PASTRAM BUNURILE PENTRU CARE NOI ,MUNCIM -DE GENERATII , SA LE DOBANDIM