NU vânzării terenului de la Baza hipica Piatra Neamț

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU vânzării terenului de la Baza hipica Piatra Neamț


Musafir

#1

2014-07-15 03:24

Mare pacat ca trebuie sa descoperim ca in aproape fiecare localitate mai mare/mai mica a Romaniei majoritatea politicienilor si numeroasele lor cozi de topor distrug cu maxima eficienta si inconstienta lucrurile si ideile frumoase. Cum si cat cred acestia ca-i mai toleram? ... Unde esti tu, TEPES, ... Curaj pietreni, nemteni, romani! Nu mai suportati parazitarea unor asemenea insi! Imi doresc si va doresc zile mai bune si mai demne.
GL_NT_B_SBS

#2

2014-07-15 03:40

Mare pacat. Descoperim in aproape fiecare localitate mai mare/mai mica a Romaniei, cum politicienii (majoritatea) si numeroase cozi de topor distrug cu maxima eficienta si inconstienta lucruri si idei frumoase. Cred acestia ca-i mai toleram? ... Unde esti tu, TEPES, ... ? Noi, urmasii lui Tepes, pe unde dormim ori ne pierdem in maruntisuri?... Ar fi vremea sa ne revenim, sa ne trezim prieteni!... Curaj pietreni, nemteni, romani! Nu mai suportati asemenea paraziti si mai ales actiunile lor care ne distrug tara si pe noi ca popor si natiune. Folositi DDT-ul votului si atitudinii ferme, fara compromisuri rusinoase si paguboase si vom vedea si rezultate! Imi doresc si va doresc zile bune si demne. Sa nu ne rusinam inaintasii.

Musafir

#3

2014-07-15 05:07

Asa ne trebuie daca n-am rupt picioarele derbedeilor la timp.

Musafir

#4

2014-07-15 06:53

Cred ca trebuie extinsa strangerea de semnaturi in puncte stradale, asa cum aduna politicienii semnaturi la alegeri.

Musafir

#5

2014-07-15 08:20

Pinalty si gasca sa plece! Jos labele de pe orasul nostru, domnule Stefan!!!!

Musafir

#6

2014-07-15 10:30

Primăria ar putea găsi soluția parteneriatului public-privat pentru menținerea pe termen nedeterminat a terenului cu destinația actuală.

Musafir

#7

2014-07-15 12:14

Iarasi gasca lui Penalti,ocheste terenurile din Piatra Neamt?!...Demisia,Penalti!!!,iti stim metodele de las,te ascunzi in spatele institutiilor!

Musafir

#8

2014-07-16 17:14

nu zgomotului si mirosul de rahat de la statia de epurare ce spuneti domnule reporter al acestui ziar ce duce lumea an eroare cu aceasta problema ce e mai grava decat picatura chinezeasca
Alege numaaaaele de user

#9 Subiect

2014-07-16 17:21

sa va spun drept am avut mare ancredere an pinalti dar am ajuns sal urasc atat de mult ancat ai doresc sai dea dumnezeu tot cei mai rau an lume asa sai ajute dumnezeu


Musafir

#10

2014-07-18 04:32

Mafia lui Pinalti lucreaza incontinuare pentru distrugerea orasului Piatra Neamt.

Musafir

#11

2014-07-19 17:08

Cel mai interesant ar fi sa se afle cine este in spatele lui Misaila , cine este cu banii si cu ordinele.

Musafir

#12

2014-07-20 05:47

Vă rugăm:gândiţivă si la oamenii de rând,lăsaţi deoparte interesele meschine!

Musafir

#13

2014-07-21 16:16

Desteapta-te ROMANE!

Musafir

#14

2014-07-24 18:04

Am fost cindva implicat cu trup si suflet alaturi de raposatul colonel Virgil Barbuceanu, dr. Cuptor Vasile si ing.Pop Vasile in reabilitarea bazei hipice dupa decaderea ei ce a urmat evenimentelor din decembrie 1989.Nori negri asupra acestui frumos obiectiv au mai planat.Dumnezeu sa ii ajute pe cei ce lupta pentru raminerea bazei pe locul unde se afla, sa reuseasca.Jos mafia!...

Musafir

#15

2014-07-24 18:11

"Buni conducatori" avem la P Neamt daca au ajuns sa vanda si locatiile care aduc turisti inseamna ca e groasa rau ne asteptam ca mane sa vanda primari si prefectura.... ca poate asa vom scapa de hoti.

Musafir

#16

2014-07-24 18:16

Am trait in Piatra Neamt, aproape 25 ani, stiu cat de greu se lucra in piata centrala din lipsa amenajarilor si dotarilor.Am fost unul dintre cei care s-au batut ca piata sa fie amenajata corespunzator normelor, eu lucrind la Dsvsa Neamt, inclusiv ca director.Slava domnului, am trait sa vad una din cele mai frumoase piete din tara, pe care le-am vazut gratie profesiunii mele. Pacat de blestemul ce a dus la distrugerea pietei prin  incendiere.Sunt sigur ca focul a fost pus.Stiu bine ce lupte erau pe obiectivele din piata inca din anii 1991_1992 cind mai multi mafioti in frunte cu domnul Baltag faceau legea lor in piata.Nu stiu daca mai sunt aceiasi mafioti si acum care se lupta pe obiectivele din piata, dar sigur gasca lui pinalti este implicata in incendierea pietei in lupta cu vechii mafioti de care am vorbit.


Musafir

#17

2014-07-25 17:10

Cred ca macar asta ar trebui sa ramana locuitorilor orasului Piatra Neamt. Cu toate ca nu prea cred. Nu pot sa cred ca nu exista o legislatie care sa opreasca vanzarea patrimoniului cetatenilor in interesul unor indivizi dubiosi. Sa vedem ce se va intampla si cu Piata Mare....

Musafir

#18

2014-07-26 07:10

băi fraților , oamenii care conduc destinul orașului , și chiar al județului , pentru a scoate bani din orice , sânt în stare să-și vîndă chiar și neamurile la licitație . ( este o vorbă care zice așa : nu contează de mireasă , bani la muzică să iasă ) Cândva unde-i baza hipică , a fost un teren de rugby . Și nu înțeleg , totuși , de ce oamenii de la autoritate , dacă sânt proști și incapabili , nu lasă loc altora cu mai multă școală și mai bine pregătiți , ci fac orice este nevoie , pt a distruge ceva ce alții s-au luptat ani de zile , și au pus suflet , să construiască ceva frumos și plăcut . De ce nu construiesc ei ceva , ca mai apoi să vândă pe te miri ce . Sânt 100% sigur că-n spatele acestei mârșăvii , se află politicieni sus puși !!!!!!!!!!