Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

A.D.L.

#324 Intrebare

2012-11-14 08:58

Vrem sa stim de ce in conditiile actuale, in care nu ne-am luat banii, S-AU FACUT IN JUR DE 200 DE NOI ANGAJARI LA OLTCHIM!!!
Cum se justifica aceste noi locuri de munca, in conditiile in care a trebuit sa iesim in strada ca sa ne luam salariile, in conditiile in care productia nu merge nici macar 30%? Ce e asta, un nepotism mai mare decat pe vremea fostilor? Acum se angajeaza, cand se vorbeste de restructurare??? In plus, am inteles ca multi nu stiau ca in timp ce noi mai avem de luat restante salariale, noua conducere a luat banii la zi!
Treziti-va, angajati Oltchim, si vedeti in fata adevarul, nu mai ascultati particelele de informatii gogonate de la Cernev si altii...Cei 200 noi angajati, + cei afiliati Cernev nu fac decat sa va arunce praf in ochi, pt. a va linisti pana la alegeri! Daca ii credeti si cedati acum, va fi prea tarziu. Daca analizati bine ce vi se spune, veti vedea ca nu este nimic real, si nici macar la subiect - se aduc doar tot felul de franturi de informatii care nu ne ajuta la nimic!
TREZITI-VA cat nu e prea tarziu!

Raspunsuri

Angajat

#325 Re: Intrebare

2012-11-14 09:10:43

Da, ne-am saturat de lideri sindicali! Nu Diculoiu ne-a scos in strada, NOI, ANGAJATII, vrem sa iesim sa ne cerem drepturile. E adevarat ca acum Cernev si ai lui ne impiedica sa iesim, dar nu ne mai pasa de nimeni! Trebuie sa facem ceva, nu mai vrem nici un lider sindical, nici o lupta pt. cine e la conducerea sindicatului! Sa ne lase in pace sa protestam pt. drepturile noastre, nu sa ne bage pumnul in gura!
Noul lider intitulat Cernev nu a facut decat sa ne abureasca pana acum, nu s-a intamplat nimic din ce a promis! Acum cica ne dau avansul si lichidarea pe septembrie - nu asta s-a spus, ci ca pana in 15 ne vom lua TOATE salariile restante, si ca vom functiona la 65% din capacitate! Minciuni, ne-am saturat!