Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Vasile

#313 incendiar

2012-11-12 18:00

Catre Directia Comerciala care a ascultat dumnezeieste de Roibu si Preoteasa si au iesit azi la miting
Va spun ce a facut Roibu cu banii care au intrat in conturile Oltchim in lunile iunie, iulie, august:
- a platit salariile pe trei luni restante? NU
- a cumparat materie prima? NU
- a platit curentul electric? NU
- a platiti darile la stat? NU
A FACUT PLATI IN AVANS PENTRU LUNA OCTOMBRIE CATRE CLUBUL SPORTIV: 16,4 miliarde lei
MAI RAMANE SA AFLU AL CUI E CONTUL CU NR 7177.
Daca stie cineva e rugat sa ne spuna.
Am documentul si-l dau la presa.

Raspunsuri

Roxana

#316 Re: incendiar

2012-11-13 12:38:26

Directia Comerciala nu a iesit in strada pt. ca i-a indemnat cineva, cu atat mai putin Roibu sau Preoteasa - credca tu, Vasile, esti ala cu mustata, care era ieri pe langa Cernev si-i pupa mana ca a adus nu stiu ce prostie de foaie,fara nici o tangenta cu realitatea, de care spui tampenii si mai jos. Directia Comerciala a iesit la miting pt. ca este parte din OLTCHIM, si pt. ca spre desosebire de cei ca tine, care n-au habar de nimic, si repeta doar minciunile lui Cernev si ale gastii sale, stie mai bine cum stau cu adevarat lucrurile. De ce ieri Cernev n-a fost in stare sa ne raspunda la intrebari? De ce n-a fost in stare sa spuna cate to de propilene sunt necesare pt. o luna de functionare?
Sa-ti raspund eu la intrebarile de mai jos, daca esti atat de retardat incat nu stii sa aduni 2+2:
- In iunie, iulie, si august salariatii si-au primit o parte din drepturile salariale, si nimeni nu a iesit in strada, pt. ca lumea stia ca atata timp cat merge productia, vor mai fi ceva bani si pt. salarii, si pt. materii prime
- in lunile iunie, iulie si august S-AU CUMPARAT MATERII PRIME cu care am functionat in lunile respective
- s-au achitat restante la Electrica
- darile la stat au fost platite pana in luna august, cand Olthcim s-a oprit.
Ce-i tot dai cu platile tale in avans catre clubul sportiv? De ce nu te intrebi mai bine de ce din cele 2.5 milioane incasate acum, in noiembrie, nu ne-am luat nici o parte din salarii?
Cat credeti ca veti mai prosti voi multimea? Poate vrei sa-i aduc eu lui Cernev dovezi adevarate cu platile din lunile mentionate la Electrica si la materii prime.
Tu si gloata voastra, cu Ghioca si Toanta ar trebui sa aveti macar acum bunul simt sa va dati la o parte, ca nu va vrea nimeni de lideri!
Nu ati ajuns decat bodyguarzi de serviciu pt. actuala conducere, careia spre deosebire de fostii directori ii e frica si sa iasa sa vorbeasca cu oamenii - ii trimite la inaintare pe "dulaii de paza" din gasca Cernev!
Taceti din gura si duceti-va, e vremea ca si muncitorii si toti salariatii din Oltchim sa afle adevarul, nu minciunile cu care ii intoxicati voi ca sa ascundeti adevarul - faptul ca TOTI sunteti implicati politic si sunteti desemnati sa mentineti linistea pana la alegeri!