Spune DA introducerii vaccinului pneumococic!

Quoted post

Camy_27

#25 NU, introducerii vaccinului !

2012-10-10 16:28

NU VA MAI GRABITI SA ACCEPTATI CEVA PANA NU VA INFORMATI F. BINE LEGAT DE ACEL LUCRU, CU ATAT MAI MULT CAND ESTE VORBA DESPRE SANATATEA NOASTRA/VOASTRA, CAUTATI INFORMATII LEGAT DE VACCINARE SI VETI INTELEGE CA E O MARE PROSTIE DACA SUNTETI SI VETI FI DE-ACORD CU VACCINURILE FACUTE SI CELE KRE VOR SA APARA, E VRAJEALA PE FATA... VOR DOAR SA PROSTEASCA LUMEA PTR. CA AU VAZUT K "PUN BOTUL" FARA SA SE INTERESEZE SI ASTA VOR CEI CARE TRIMIT ASTFELD E PETITII LEGAT DE VACCINURI, DECI NU SEMNATI PTR. CA FACETI O MARE GRESEALA, CITITI CU ATENTIE CE A SCRIS DR. PAVEL CHIRILA MAI SUS SI BAGATI LA CAP OAMENI BUNI CA ALTFEL NE "DISTRUGEM" USOR USOR SINGURI SANATATEA, DIN CAUZA PROSTIEI NOASTRE DECI INFORMATI-VA SI NU UITATI K ORICE VACCIN CONTINE MERCUR KRE ESTE F. RAU PTR. ORGANISMUL UMAN DECI NU ACCEPTATI NICI UN FEL DE VACCIN PTR. CA LEGAL NU ESTE OBLIGATORIU SI SINGURUL KRE VA TINE IN VIATA ESTE DUMNEZEU, DACA SE INTAMPLA CEVA CU FIECARE DINTRE NOI ESTE DIN CAUZA NOASTRA ASA K NU MAI FITI DEPENDENTI DE MEDICAMENTE SI VACCINURI K NU SUNT IMPORTANTE !!! ;)

Raspunsuri


Musafir

#130 Re: NU, introducerii vaccinului !

2012-12-02 01:23:34

#25: Camy_27 - NU, introducerii vaccinului !

cei care ne=am informat si avem putin mai multa carte,stim exact despre ce e vorba si in nici un caz un vaccin nu e rau pt organism...a ,ca exista efecte adverse sau reactii,e altceva...dar o reactie poti avea chiar si daca mananci un fruct la care esti alergic,dar nefacand teste,habar nu ai ce e cu tine... inteleg ca suntem catalogati deseori ca fiind un popor din lumea a 3 a,dar nu ne permitem sa fim asa de prosti incat sa credem ca cel mai bun lucru este sa refuzam copiilor nostri o sansa la o viata mai sanatoasa...noi facem parte din un grup de mamici care au facut acest vaccin puiutilor si care nu am avut nici macar o reactie adversa,nici febra,nici urticarie ,absolut nimic....in schimb am vazut copii care  nu au fost vaccinati,de ex carora nu li s-a facut ROR din cauza unor aberatii scrise pe net si care o data ce au facut rujeola,au facut forme foarte grave....asta e!!!pana sa ajunga si romania in randul lumii mai dureaza inca 100 de ani,pe putin...


Musafir

#189 Re: NU, introducerii vaccinului !

2013-02-11 12:24:03

#25: Camy_27 - NU, introducerii vaccinului !

nu m-as grabi sa declar ca vaccinurile nu sunt importante si nici sa dau vina pe Dumnezeu ca copilul meu s-a imbolnavit, cand am la indemana solutii preventive

 


Musafir

#190 Re: NU, introducerii vaccinului !

2013-02-11 12:25:38

#25: Camy_27 - NU, introducerii vaccinului !

nu m-as grabi sa declar ca vaccinurile nu sunt importante si nici sa dau vina pe Dumnezeu ca copilul meu s-a imbolnavit, cand am la indemana solutii preventive