Spune DA introducerii vaccinului pneumococic!

Quoted post

eu

#22 Re: Re: NU SUSTINETI INITIATIVA ASTA

2012-10-10 11:13

#16: - Re: NU SUSTINETI INITIATIVA ASTA

Ca ce lucrezi? femeie de serviciu in spitale? Data viitoare cand  tu si ala pe care il lauzi ca a scris un text numai cu tampenii va dati cu parerea, va propun sa va dati doar in particular, nu cumva esti de acord si cu homeopatia? Probabilo variola a fost eliminata facand vraji si zicand abracadabra, nu prin vaccinuri, sau poliomelita, bai incultii lu peste, nu stiti atunci ciocu mic.

Raspunsuri

Emi

#70 Re: Re: Re: NU SUSTINETI INITIATIVA ASTA

2012-11-16 14:46:07

#22: eu - Re: Re: NU SUSTINETI INITIATIVA ASTA

Dar ciuma cine a eradicat-o?

Sau holera, tifosul, lepra?

Nu s-ar putea ca acele conditii (curatenie, salubrizare patrare alimente, eliminare vectori de transmitere) sa fie la baza si a reducerii numarului de imbolnaviri care se atribuie vaccinurilor?

Cezara

#105 Re: Re: Re: NU SUSTINETI INITIATIVA ASTA

2012-11-23 20:47:44

#22: eu - Re: Re: NU SUSTINETI INITIATIVA ASTA 

 Toti cei care scrieti contra acestei inititive..si care nu aveti nici un argument clar,verificat si dovedit asa cum are Vaccinul Prevenar si care la nivel mondial de 15 ani aduce numai beneficii reale,scrise...si verificate la sange...va urez sa nu va vaccinati copii sa-i lasati de izbeliste sa-i vedeti sanatosi crescand si apoi sa fiti nevoiti sa-i ingrijiti pe viata sa-i vedeti adulti surzi sau legume sa le dati cu lingura mancare pentru ca sunteti atat de egoisti sa-i condamnati!!!!! Homeopatia,vrajile,rugile pana si ele trebuie sa mearga mana in mana cu medicina.....

Sa-i dati sfat mamei de la Antena 3 care v-a spus plangand cum este copilul acum dupa o meningita..condamnat pentru ca mama nu a stiut de vaccin...Treziti-va!!!! si mai studiati lasati barfele....si parerile personale