Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

Quoted post


Musafir

#54 pt cel cu ideea de OPC

2012-07-11 12:58

Chiar sunt curios cum o sa le explici celor de la OPC ca nu poti sa intri pe un site cu continut piratat :D

Pt cel cu 990.ro ... merge site-ul f. bine, si sunt si eu pe RDS, asa ca nu mai abera.
P
t ceilalti: mai si ganditi inainte de a posta aiurea. Daca chiar va intereseaza subiectul, sunt o gramada de oameni cu experienta in networking care au explicat care este problema cu acel site minune numit vplay.
Curaj, google este prietenul vostru !

Raspunsuri

xenia

#82 Re: pt cel cu ideea de OPC

2012-07-11 18:42:40

#54: - pt cel cu ideea de OPC

da, acuma am intrat si intradevar acuma merge site-ul, dar aseara mie si cateorva prieteni care sunt pe rds nu ne mergea..


Musafir

#86 Re: pt cel cu ideea de OPC

2012-07-11 19:05:56

#54: - pt cel cu ideea de OPC

Dar tu probabil ca nu intelegi care este rolul OPC-ului. Se refera la PROTECTIA CONSUMATORULUI. Probabil ca daca iti scriu cu litere mari pricepi sensul. OPC-ul nu are de ce sa-l intereseze daca este sau nu site piratat. Si apropos, de unde stii cu certitudine ca este site piratat? Este vreo hotarire judecatoreasca care sa opreasca public acest site sa functioneze? Si rolul RDS-ului este sa iti asigure suport tehnic ca sa te duci unde vrei pe internet NU SA-TI RESTRICTIONEZE ACCESUL PE UN ANUMIT SITE. Si atata timp cat vizionezi un anumit articol pe un site public care functioneaza nu intri in pacatul celor care fura. Este ca si cum cineva te-ar acuza ca te uiti dupa un autoturism furat. Este furat... nu ai voie sa te uiti. Iar in privinta acelei "gramezi de oameni cu experienta in networking" nu mi se pare corect ca pentru un serviciu platit (internetul) sa fiu nevoit sa aplic o serie de subterfugii tehnice doar in ideea ca cineva imi restrictioneaza un serviciu platit.

 


Musafir

#162 Re dobitoc

2012-07-12 19:35:21