Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Quoted post


Musafir

#160 Re:

2012-03-16 10:30

#155: -

ne punem si ne supunem de cate ori parasim granitele acestei tari... se zice termenii la pluralul romanesc .. doame fereste sa ajung pe mana ta si sa  ma diagnostici cu vre-o boala si sa nu  faci difereta intre pluralul si singular  sa ma duc la vre-un chirurg maghiar care tot nu intelege ca si tine si si sa ma trezesc ca-mi scoateti amandoi rinichi  .... eu zic mai degraba sa vi se pedea gramatica limbii romane obligatoriu la linia de curs in maghiara... o sa fac o petitie si  voi propune in parlament asta cu miiiiii de semnaturi ca sa va ocupati de invatatura nu de prostii

Raspunsuri


Musafir

#164 Re: Re:

2012-03-16 10:41:00

#160: - Re:

"amandoi rinichiȚ Iata cum faci tu diferenta intre singular si plural, tu care ai invatat in limba romana si care nici nu stii ca ai doi rinichi

"difereta intre pluralul"  mai invata sa nu mai mananci din litere

Poti sa mai faci linistit cursuri de gramatica a limbii romane

Noi nu am parasit granitele tarii, tu poti sa le parasesti daca asa vrei


Musafir

#165 Re: Re:

2012-03-16 10:42:12

#160: - Re:

din pacate tu, si semenii tai, veniti cu miile in Tg Mures, la medicii maghiari, si nu va deranjeaza daca mai gresim un plural...

pentru atunci cand ti se pune viata in pericol, nu te mai gandesti dac acel medic este maghiar sau nu, sau daca a invatat medicina in limba maghiara sau nu...

banuiesc ca daca ai putea te-ai duce si in strainatate, si nu ar conta daca medicul ar vorbi limba germana, pe care nu ai intelege-o deloc...

eu practic medicina din 2002, si am foarte multi pacienti din suceava, bacau, piatra neamt, craiova, bucuresti, etc., si nici unul nu s-a plans inca de faptul ca nu m-ar fi inteles...

mai mult, se intorc anual, si nu mai vor sa auda de medicii de la ei din judet sau oras...