Petitie impotriva maririi tarifelor notariale

Quoted post


Musafir

#44

2011-12-21 13:08

cand avocatii si traducatorii nu vor mai lucra la negru, cand vor taia chitante si vor plati impozite si sanatate, atunci cand vor plati angajati si contributii la stat pentru acestia, atunci sa comenteze onorariile notarilor

Raspunsuri


Musafir

#74 Re:

2011-12-21 15:27:25

#44: -

ce dovezi aveti ca traducatorii lucreaza la negru???

eu detin dovezi ca am legalizat la notar traduceri pt care nu mi s-a eliberat niciun fel de chitanta si factura.

de asemenea, exista notari care au stampila cu semnatura lor, stampila pe care o aplica secretarele!!!

exista notari care nu solicita sa vada documentul sursa!!!

sa va fie rusine pt ca generalizati!!!

personal platesc anual ca traducator 2000 euro la CAS +  pensii + impozit pe venit

angajati pt. ce sa platim daca suntem in stare sa depunem munca personal? noi insine suntem un fel de "angajati" pt ca ne platim propriile taxe si impozite.


Musafir

#78 Re:

2011-12-21 16:11:19

#44: -

intamplator sunt si avocat si traducator si pot sa va spun "domnule" sau "doamna"  notar ca lucrez, atat eu, cat si colegii mei perfect legal. Nu stiu ce experiente triste ati avut dvs., dar marea majoritate lucreaza legal. N-am vazut niciun comentariu aici despre notarii care isi impart onorariile cu agentii imobiliari doar ca sa aiba si ei ceva clienti.... daca tot e sa aruncam cu vorbe asa aiurea....

N.B. ghilimelele de mai sus nu sunt intamplatoare....

vlad tepes

#227 Re:

2013-05-24 07:51:49

#44: -

cand se liberalizeaza breasla notarilor publici din Romania, atunci putem zice ca Romania e o tara democratica, pana atunci, luam lectii de la semidocti cu stampile in mana