Vrem sa muncim!

Quoted post

excalibur

#100 Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-11 23:11

#91: Elev anul 3!!! - Re: calmati-va !!!

voi analfabetii tarii si codasii Bac-ului sunteti generatia tanara a tarii? va lacea ca dupa 2 ani de scoala sa fiti in 'haina statului' si sa luati salarii tari? salarii pe spatele cetateanului de care va durea undeva. FOARTE BINE SE FACE! Sunt destui in sistem, avem destul politisti, jandarmi, etc. faceti si alte scoli si angajati-va. sau nu sunteti in stare?

Raspunsuri

Ingrid

#101 Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-12 11:03:58

#100: excalibur - Re: Re: calmati-va !!!

Mai smecheras de Academie.....sunt la SCOALA de subof mai destepti si mai isteti dekt voi...Noi am avut program 2 ani de zile la voi la Academie se bea alcool pe nesimtite si nu mai zic de ce fac fetele de acolo la voi!! Noi nu aveam voie sa fim machiate si rujate k alea....si cred k am invatat mai mult k tine!!! Mai ales cum vorbiti voi cu OFITERII DE SERVICI!!!! asa ca lasa dramatismul si suge....

florin

#102 Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-12 11:50:52

#100: excalibur - Re: Re: calmati-va !!!

Din ce am citit mi-am dat seama cat de dobitoc esti.De ce esti tu atat de sigur ca suntem noi analfabetii tarii?Am facut scoala asta pt ca ne place meseria,nu pt ca nu am putea face altceva,sunt multi colegi de-ai mei care au facut si alte facultati dar le place munca de politie.Tu ce meserie ai esti manager sau inginer cu facultatea la F.R sau seral,e plina tara si de astia.Ce te face sa crezi ca esti mai destept decat noi?Prin ce ai postat dai dovada ca esti un frustrat!Si dupa gramatica limbii romane,dupa punct se incepe cu litera mare,prin "va lacea" nu stiu ce ai vrut sa spui,  "sa luati salarii tari" iar nu stiu ce gramatica ai adoptat.Asa ca inainte sa ne faci pe noi analfabetii si codasii tarii,pune mana pe un DEX si pe o carte de gramatica apoi mai vorbim.

Elev anul 3!!!

#103 Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-12 22:04:40

#100: excalibur - Re: Re: calmati-va !!!

Eu, politist analfabet cum ma crezi, sunt dispus sa particip la orice confruntare pe baza de gramatica sau lexic..sa vedem atunci daca mai casti gura, mediocrule..imi provoci sila..atat am avut de spus..aa si vezi ca voia unul de-i zice lumea Victor Hugo sa faca o carte cu tine, continuare la Mizerabilii, are nevoie de personaj principal!

Elena

#104 Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-12 22:45:05

#100: excalibur - Re: Re: calmati-va !!!

Conform Eurostat,avem 211 politisti la 100.000 de locuitori,adica al 22-lea stat din cele 27 tari membre UE.Asta se intampla in 2007,deci e posibil sa mai fi scazut cifrele in urma disponibilizarilor etc.Eu, ca si cetatean al acestei tari imi doresc sa pot sa sun la 112 si sa nu primesc un raspuns de genul"toate echipajele noastre sunt momentan ocupate, vom trimite unul in cel mai scurt timp"cum mi s-a intamplat de curand.Pe langa asta, cum ar fi sa iti petreci o perioada din tinerete, ca sunt 2,3,10 ani, intr o institutie care ti-a promis angajarea dupa acea perioada si  sa te trezesti ca te amana din 6 in 6 luni pe perioada nedeterminata.

Pana la urma nu trebuie sa-ti explic eu tie notiuni introductive,daca nu sustii acesti oameni inselati de stat,macar stai in banca ta, ca esti o mare piatra care trage tara la fund!