Vrem sa muncim!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem sa muncim!

dodo

#76

2011-12-08 21:39

lasati dragi colegi ca iasa cei de la academie in strada si ii repartizeaza si la posturi :))
fac ei treaba de politie pt noi :) :p

Musafir

#77

2011-12-08 21:42

oricum cu revolta nu rezolvi nimic..ai vazut ce au rezolvat altii ..ar trebui scosi cu picioare in cur de la guvernare, si nu numai de catre noi ci de catre toti cei pe care ii afecteaza proasta guvernare dar oricum in Romania asta e SF ;)

Musafir

#78 Re:

2011-12-08 22:45

#77: -

ohoo...toti comenteaza, dar nimeni nu ia masuri. asta este populatia Romaniei, numai gura e de ea...:)


Musafir

#79

2011-12-08 23:15

Haideti sa ne punem capul la contributie sa facem ceva util. In primul rand ma gandeam sa facem un id de messenger pe care sa il trimitem fiecare la colegii de clasa, astfel sa avem toti in lista acel id si sa facem o conferinta. Daca aveti ceva idei mai bune va rog postati !

Nu inteleg de ce nu e mediatizata deloc situatia de fata. In 2009 apareau la TV tot felul de stiri despre amanarea examenelor... si uite ca pana la urma la ei s-a rezolvat ceva. Trebuie facute PRESIUNI. Pai ce mama naibii suntem ultimii oameni ? Chiar daca nu rezolvam nimic dar macar le aratam obrazu' la magarii care isi bat joc de noi.
www.politisti.ro e forumul nostru, incercati sa obtineti acces la "Aria privata a politistilor" si dicutam acolo mai multe.
Elev anul 3!!!

#80

2011-12-08 23:41

Nu se merita sa locuiesti intr-o tara ca asta unde nimeni nu ne doreste binele...macar un pic acolo...niciun pic de patriotism macar...nimic...si au jurat toti pentru asta...ce incredere sa mai ai intr-o ordonanta de urgenta care se poate modifica oricand(chiar si cu o saptamana inainte de examenul de absolvire)...daca nu se mobilizeaza nimeni nici ei nu au de ce sa se teama...hai sa fim noi prima generatie de politisti care protesteaza...nu e nicio rusine!
aaa uitam...am vrut sa`i dau lui igas add pe facebook(la recomandarea unui co-protestant de mai sus) dar am renuntat pentru ca era doar optiunea "Add friend"... nu ms
Pro Lex et PRO HONOR!!!
Raul Giuglea

#81 PRIMA TV

2011-12-09 00:23

Salut! Sunt Raul Giuglea, reporter de ştiri Prima TV în domeniul afacerilor interne. Cineva se plângea mai devreme că subiectul nu e mediatizat şi că nu vă bagă nimeni în seamă. Aştept mailurile voastre iar interviurile cu voi vor fi difuzate la Focus, Prima TV. E-mailul meu este raul.giuglea@primatv.ro.

Sunt convins că ceea ce faceţi aici nu eşte un simplu demers al anonimilor aşa că vă aştept!
elev

#82 mda..

2011-12-09 01:40

tara asta e a nimanui daca putem sa dam legi care sa contravina altor legi. Am citit stenogramele de la sedinta in care au fost admise schimbarile la oug 54/2011 si foarte flegmatica doamna ANASTASE dupa anumite observatii ale unor domni pentru care le multumim deshi au fost degeaba aceasta a inceput sa intrebe daca sunt obiectii si tot ea isi raspundea ca nu dupa care admitea acel articol pentru a trece mai departe foarte rapidm ba mai mult au mai fost persoane care au dorit sa intervina insa se pare ca aceasta comunista care merge la coafor insotita de spp de parca ar fi obama era foarte grabita sa treaca mai departe.
urs maier

#83 proverbul

2011-12-09 01:48

pai domne cum a spus domnul ministru igas ca este "proverbul" cri cri cri toamna gri :)))))) prostul tarii asta e traian constantin (costel) igas. dumnezeu sa ne ajute sa ii scrie numele pe marmura. amin
elev

#84 calmati-va !!!

2011-12-09 02:17

tot raul spre bine, nu va mai agitati aiurea pe aici .... nu schimbatzi voi nimic. lasa mai bine acasa ;)

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2011-12-09 03:45


elev boldesti
Musafir

#86 Media

2011-12-09 10:54

Haideti sa contactam antena1, protv si care mai credeti voi.. tre sa se faca ceva!


Musafir

#87

2011-12-09 11:12

Am fost faoarte bucuros atunci cand am intrat la scoala de ageti, deoarece aveam nevoie de un loc de munca si de o sursa de bani continua care sa-mi asigure existenta mie si a familiei mele. Insa aceasta bucurie mi-a fost transformata in tristete si suferinta, deoarece vad ca nu imi pot ajuta sotia si mai ales copilul, care are nevoie de asistenta medicala -tratament si terapie-. Faptul ca nu ne-au fost acordate asa zise "locuri sigure de munca", dupa o prima amanare de 6 luni, nu face decat sa ne ingroape si mia mult visele si sperantele pe care le-am facut alaturi de cei dragi. Asta este trebuie sa iubim Romania, dar nu si guvernantii.
marryus23

#88 26

2011-12-09 11:37

.....pai cum vreti sa ne angajeze pe noi cand toti burtosii care stau in birouri nu au plecat acasa iar disponibilizarile nu s-au facut asa cum trebuie; iar in fiecare inspectorat(politie.pompieri etc) sunt pe statele de plata familii intregi. rabdare...rabdare...rabdare !!!

Anonymous

#89

2011-12-09 17:15

bai fratilor cum se poate ca o asa petitie importanta pentru noi, viitorii absolventi sa aiba doar 300 si cv semnaturi???parca suntem vreo 2400 cu elevi din scolile militare ........unii isi merita soarta


Musafir

#90 Re:

2011-12-09 17:35

#89: -

este de ieri petitia frate, o sa mai intre si o sa mai semneze, stai relax :)

Elev anul 3!!!

#91 Re: calmati-va !!!

2011-12-09 23:31

#84: elev - calmati-va !!!

Din cauza unora ca tine tara asta e unde e...ca sunt "baieti destepti" si in alte tari unde ar putea fura miliarde (ca la noi) dar acolo lumea nu sta cu mainile in san (vezi grecia, italia s.a.)...tu nu te-ai saturat sa zici "lasa ca e bine si asa rau"? sau te complaci in mediocritate? noi suntem generatia tanara care avem oportunitatea sa demontam mentalitatile unora,sau daca nu...doar sa-i demontam:) nu e nimeni agitat,doar vrem niste lucruri normale care in alte tari ar fi avut loc de mult...

Doamna Anastase a facut ce a trebuit ca banii de campanie electorala sa ajunga unde trebuie, nu pe valea Prahovei la o scoala amarata

Unul

#92 Re:

2011-12-10 12:47

#4: -

Datorita numarului lor redus....si in plus referitor la angajament....nu s-a angajat niciodata misiterul sa va ofere locuri imediat dupa terminarea scolii. Si voi va angajati ca DUPA PRIMIREA GRADULUI sa lucrati in sistem un numar de x ani.....Prin urmare pana nu vi se acorda gradul, ministerul nu e raspunzator de nimic.


Musafir

#93 Re: Re:

2011-12-10 18:32

#92: Unul - Re:atunci la ce mai scolarizeaza daca nu ofera locuri dupa terminarea scolii?

 

 


Musafir

#94

2011-12-10 19:02

Rusine pentru statul roman care lasa atata tineret fara servici dupa ce am suferit acolo 2 ani de zile!!! 2 ani de zile !!!!!in anii astia altii s-au realizat si noi am stat acolo si am JURAT SA APARAM TARA cum dracu sa il apar fara servici lasati hotii sa ne conduca ....am invatat legile, am stat si am ascultat numai prostii si reguli si acuma? RUSINEEE

Musafir

#95

2011-12-10 21:09

nu sunt bani sa angajeze absolventii, dar sunt bani sa innoiasca parcurile auto ale guvernului, senatului, presedentiei si a altor institutii.....schimba masinile cumparate acum 2-3 ani...si ce masini!!!!!a8-uri,s-uri, septari...niste cazane...daca au rezistat doar 2 ani....RUSINE CONDUCERII TARII

Musafir

#96 Re: Atita timp cit economia nu produce bani la buget !

2011-12-10 21:21

#25: -  r cind cei din alte domenii au protestat voi de ce a-ti stat deoparte ?Si nu uitati absolventi ai scolii de politie ca atita timp cit nu se produce sint atitia someri voi de unde sa fiti platiti ??


Musafir

#97

2011-12-11 01:12

ce sa mai comentezi cand vezi ce se intampla in tara asta ....

Musafir

#98 Re:

2011-12-11 23:03

excalibur

#99 Re:

2011-12-11 23:06

#76: dodo -

"iasa' sau ies? bine va face "sistemul" :)) ne-am saturat ca toti analfabetii si distrusii proveniti sa intre in "sistem" si astfel sa pretinda pe banii contribuabililor ca apara cetateanul dar in fapt sa nu faca nimic. sa mai si dea afara ca sunteti prea multi!

excalibur

#100 Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-11 23:11

#91: Elev anul 3!!! - Re: calmati-va !!!

voi analfabetii tarii si codasii Bac-ului sunteti generatia tanara a tarii? va lacea ca dupa 2 ani de scoala sa fiti in 'haina statului' si sa luati salarii tari? salarii pe spatele cetateanului de care va durea undeva. FOARTE BINE SE FACE! Sunt destui in sistem, avem destul politisti, jandarmi, etc. faceti si alte scoli si angajati-va. sau nu sunteti in stare?