Vrem sa muncim!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem sa muncim!

Ingrid

#101 Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-12 11:03

#100: excalibur - Re: Re: calmati-va !!!

Mai smecheras de Academie.....sunt la SCOALA de subof mai destepti si mai isteti dekt voi...Noi am avut program 2 ani de zile la voi la Academie se bea alcool pe nesimtite si nu mai zic de ce fac fetele de acolo la voi!! Noi nu aveam voie sa fim machiate si rujate k alea....si cred k am invatat mai mult k tine!!! Mai ales cum vorbiti voi cu OFITERII DE SERVICI!!!! asa ca lasa dramatismul si suge....

florin

#102 Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-12 11:50

#100: excalibur - Re: Re: calmati-va !!!

Din ce am citit mi-am dat seama cat de dobitoc esti.De ce esti tu atat de sigur ca suntem noi analfabetii tarii?Am facut scoala asta pt ca ne place meseria,nu pt ca nu am putea face altceva,sunt multi colegi de-ai mei care au facut si alte facultati dar le place munca de politie.Tu ce meserie ai esti manager sau inginer cu facultatea la F.R sau seral,e plina tara si de astia.Ce te face sa crezi ca esti mai destept decat noi?Prin ce ai postat dai dovada ca esti un frustrat!Si dupa gramatica limbii romane,dupa punct se incepe cu litera mare,prin "va lacea" nu stiu ce ai vrut sa spui,  "sa luati salarii tari" iar nu stiu ce gramatica ai adoptat.Asa ca inainte sa ne faci pe noi analfabetii si codasii tarii,pune mana pe un DEX si pe o carte de gramatica apoi mai vorbim.

Elev anul 3!!!

#103 Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-12 22:04

#100: excalibur - Re: Re: calmati-va !!!

Eu, politist analfabet cum ma crezi, sunt dispus sa particip la orice confruntare pe baza de gramatica sau lexic..sa vedem atunci daca mai casti gura, mediocrule..imi provoci sila..atat am avut de spus..aa si vezi ca voia unul de-i zice lumea Victor Hugo sa faca o carte cu tine, continuare la Mizerabilii, are nevoie de personaj principal!

Elena

#104 Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-12 22:45

#100: excalibur - Re: Re: calmati-va !!!

Conform Eurostat,avem 211 politisti la 100.000 de locuitori,adica al 22-lea stat din cele 27 tari membre UE.Asta se intampla in 2007,deci e posibil sa mai fi scazut cifrele in urma disponibilizarilor etc.Eu, ca si cetatean al acestei tari imi doresc sa pot sa sun la 112 si sa nu primesc un raspuns de genul"toate echipajele noastre sunt momentan ocupate, vom trimite unul in cel mai scurt timp"cum mi s-a intamplat de curand.Pe langa asta, cum ar fi sa iti petreci o perioada din tinerete, ca sunt 2,3,10 ani, intr o institutie care ti-a promis angajarea dupa acea perioada si  sa te trezesti ca te amana din 6 in 6 luni pe perioada nedeterminata.

Pana la urma nu trebuie sa-ti explic eu tie notiuni introductive,daca nu sustii acesti oameni inselati de stat,macar stai in banca ta, ca esti o mare piatra care trage tara la fund!

excalibur

#105 Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 00:54

#104: Elena - Re: Re: Re: calmati-va !!!

..si pt toti ceilalti care mi-au raspuns:

 

1. pt cel ce spunea ca am scris "va lace". am gresit, iertare! ma ierti? nu-mi merge tastatura si din greseala nu s-a mai tastat "p". vroiam sa scriu "va place".

2. da, la inceputul frazei se scrie cu litera mare (da-mi voie sa-ti spun ca se numeste MAJUSCULA) dar acesta fiind un forum, este admisibila si forma in care scriu eu.

3. ati luat foc in grup. este bine, este rau? cred ca este foarte rau si acest lucru denota ca testele psihologice le-ati trecut ca gasca prin apa ( daca cititi randurile mele in grup: gastele prin apa). sau de la intrarea in scolile de 2-3 ani, acestea au fost inexistente.

4. daca erati capabili si stapani pe gramatica, etc va duceati la Academie. ceea ce se sustine aici ca la scolile de 2-3 ani, nu se bea si elevii au un comportament imaculat, este o mare minciuna.

5. s-a facut un studiu si s-a dedus ca majoritatea celor care fac aceste scoli/ cursuri si intra in armata, pompieri, jandarmi si politie, sunt proveniti din familii dintr-o categorie sociala nu tocmai favorizata de vicisitudinile vietii. nu va intreb pt ca ati raspunde eronat, va spun parerea mea: sunt destui astfel de oameni cu o educatie precara si caractere cu multe, foarte multe lacune, incadrati deja in sistem. AJUNGE! sunt destui asemenea oameni incadrati in sistem pe banii contribuabililor care isi iau salariile DEGEABA si nu-si fac datoria, dand vina pe sistem. SUNT DESTUI TABLAGII!

6. pt cei ce fac Academia, tot respectul. o astfel de persoana, altfel vorbeste cu cetateanul aflat in necaz, altfel il intelege dar intotdeauna il ajuta.

7. daca tara este in criza, toti suntem in criza, tuturor ni s-a taiat din salarii, voi  nu aveti pretentii prea mari sa fiti incadrati cu duiumul ca sa ce? sa taiati frunza la caini pe spatele contribuabilului si sa luati salarii bunicele degeaba pt o munca pe care o poate face si ofiterul sau personalul existent?

8. daca tara nu mai poate, gasiti-va alte job-uri sau intrati la Academie ca tot sunteti buni la gramatica. ;) :))

mi-a placut ce "texte" au scos unii: cu "Mizerabilii" de Victor Hugo, etc. Jean Valjean, este un evadat cautat de politie, prins de jandarmi si dus in fata domnului Bienvenu care-l declara nevinovat si-i da si cadou doua sfesnice de aluminiu. asa incepe schimbarea comportamentala a lui Jean Valjean si isi deschide o margelarie.

concluzia ar fi: domnule agent care mi-ai dat exemplu "Mizerabilii" de Victor Hugo daca nu te incadreaza astia ca agent, vino ca-ti ofer eu un post la margelarie. in fond, ce e ca tai frunza la caini daca ai fi agent sau ca insiri niste margele pe o ata? pana la urma, e mai bine ca ajungi sa faci matanii si poate la un moment dat ti se vor implini si dorintele.

 

Elev anul 3!!!

#106 Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 01:45

#105: excalibur - Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

Ai raspuns ca sa nu lasi aerul neconsumat (sau curentul, dupa caz)...prietene cu nume de sabie, te rog, nu te mai baga intr-o polemica unde te afli in necunostinta de cauza...poate ai avut tu probleme cu agenti, poate te-a deranjat unul cu o amenda...de astfel de frustrati m-am saturat...eu nu fac misto de un maturator, de femeia de serviciu, de orice meserie...nu zic ca nu sunt lepre si in domeniul asta, ba sunt cu nemiluita, dar crede-ma ca nu toti suntem asa...si Academia nu e tocmai cum suna, de unde stii tu ca altfel vorbeste unul de la Academie? esti prost informat...am lucrat in practica cu absolventi ai Academiei si le-am facut eu 60% din C.F.L. daca stii ce e ala...dar nu ma astept la cate lacune ai referitoare la domeniu...inainte sa mai stai 2 ore sa oferi un raspuns inutil(si sa te documentezi de pe google), te rog intai sa te gandesti...ai face un bine tuturor

Pana la urma scopul acestei petitii este de a respecta un angajament, concretizat ulterior intr-o ordonanta de urgenta...ar trebui sa protesteze de catre toti cetatenii din solidaritate pentru ce decizii se iau

Intereseaza-te sa afli care subiecte au fost mai dificile la admiterea din 2009, cele de la Academie, sau celelalte..eu unul am picat proba la Academie din ghinion, o problema medicala acuta...asta nu ma face mai prost...si nu mi-a fost jena sau rusine sa vin la Campina, pentru ca aici chiar se trateaza lucrurile cu profesionalism...puteam sa mai astept un an sa incerc dar nu am regretat...pentru ca am cunoscut aici oameni care m-au invatat cum sa apar tara. Daca mi s-ar da sansa sa o fac, pentru ca asta e ceea ce cerem toti absolventii, ti-ai schimba parerea...fii mai cumpatat in afirmatii ...maturizeaza-te!

excalibur

#107 Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 01:59

#102: florin - Re: Re: Re: calmati-va !!!

"dobitoc"? hmm, numai atat? multumesc!

hai sa-ti analizez EU, textul tau:

Din ce am citit, VIRGULA mi-am dat seama cat de dobitoc esti. SPATIU De ce esti tu atat de sigur ca suntem noi analfabetii tarii? SPATIU Am facut scoala asta pt ca ne place meseria, SPATIU nu pt ca nu am putea face altceva. PUNCT Sunt multi colegi de-ai mei care au facut si alte facultati dar le place munca (de) IN politie.SPATIU Tu ce meserie ai ? SEMNUL INTREBARII SAU VIRGULA esti manager sau inginer cu facultatea la F.R sau seral? SEMNUL INTREBARII E plina tara si de astia! SEMNUL EXCLAMARII. Ce te face sa crezi ca esti mai destept decat noi? SPATIU Prin ce ai postat dai dovada ca esti un frustrat! SPATIU Si dupa gramatica limbii romane. PUNCT Dupa punct, VIRGULA se incepe cu litera mare. PUNCT SPATIU  Prin "va lacea", VIRGULA nu stiu ce ai vrut sa spui. PUNCT  "Sa luati salarii tari" iar nu stiu ce gramatica ai adoptat. SPATIU Asa ca inainte sa ne faci pe noi analfabetii si codasii tarii, SPATIU pune mana pe un DEX si pe o carte de gramatica. PUNCT / MAJUSCULA  Apoi mai vorbim! SEMNUL EXCLAMARII

nu contabilizez si spatiile. este obisnuinta, ai facut economie de hartie. te inteleg! am gasit 1 gresala gramaticala,  15 greseli de punctuatie.

frustrat, conform DEX:  FRUSTRÁ, frustrez, vb. I. Tranz. A lipsi pe cineva (în special statul sau o instituție a lui) de un drept sau de un bun; a păgubi; p. ext. a înșela. – Din fr. frustrer, lat. frustrari.

Deci? prin ce as fi eu frustrat? as putea sa fiu frustrat ca tu, domnule viitor agent cu 2-3 ani de scoala, vrei cu tot dinadinsul sa fii incadrat pe un salariu bunicel platit din contributia mea si a altora, intr-o functie pe care tu (si altii de spetza ta) nu o meriti. de ce nu o meriti? in primul rand pt ca esti atat de invrajbit si incepi sa insulti cand ar trebui sa fii un porumbel al pacii. dar tu, esti exemplul cel mai bun al oropsitului social care face o scoala de 2-3 ani ca sa ajunga bine, sa fie platit cu un salariu bun si sa se faca, ca munceste. un profesor, un inginer, etc iesit de pe bancile facultatii, nu are salariu atat de mare cat are un jandarm, pompier, agent de politie. si asta nu este corect! ia sa nu mai fie salariile atat de mari, v-ati mai fi dus la scolile de agenti, de jandarmi, de pompieri, la cursurile din MAPN?


concluzia: nu mai folosi cuvinte al caror sens nu-l cunosti ca te faci de rusine.

Elev anul 3!!!

#108 Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:09

#107: excalibur - Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

Aoleu ce gafe ai putut sa scoti... salarii mari?Trezeste-te, nu are nimeni salariu mare... decat cei care ocupa functii de conducere si asta nu ne include pe noi... ti-am mai spus, documenteaza-te! Prin porumbelul pacii ar trebui sa se inteleaga umil si supus?unuia ca tine?Niciodata... de-aia suntem unde suntem, ca si tara... pentru unii cu mentalitate ca a ta... apropo, "frustrat" chiar esti...te manifesti asa ca duci lipsa de ceva...si pare-mi-se ca de niste circumvolutiuni...vorba lui Badea, patineaza musca pe creierul tau:)) si inca o chestie...MApN?Aici e MAI...Mai dispari de aici, copile!

Elena

#109 Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:11

#105: excalibur - Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

unu' la mana:"sunt proveniti din familii dintr-o categorie sociala nu tocmai favorizata de vicisitudinile vietii"-vrei sa spui ca cei de la aceste scoli de politie,jandarmi,pompieri au educatie precara si caracter cu foarte multe lacune[?!] in schimb nu au fost favorizati de vicisitudinile vietii.intrebare:stii ce inseamna cuvantul "vicisitudini"?daca ai stii cred ca ti-ai da seama ca e un nonsens dar nu-i nimic,de-aia suntem pe un forum,pentru ca orice dobitoc poate scrie sub orice forma si isi poate da cu parerea.

tu nu ai prins esenta problemei si anume faptul ca NU TE POTI JUCA CU NISTE ANI PIERDUTI INTR-O SCOALA A STATULUI!

excalibur

#110 Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:25

#108: Elev anul 3!!! - Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

se spune ca prostul nu e prost destul daca nu e si fudul. tu esti ala! am vazut astfel de prosti, ajunsi oarecum "mari" pentru anturajele lor si fata de clasa sociala in care s-au nascut si au trait. DA, de asta e tara asta unde este ca au venit cu nemiluita toti incompetentii si s-au angajat pe banii contribuabililor: la primarii, in politie, pompieri, jandarmerie, armata, spitale, etc. era plin de putoret peste tot care taia frunza la caini. bine au facut ca au redus din posturi si sper sa o mai faca!

DA, MAPN, jandarmi, pompieri, politie, ma refeream la tot sistemul. cum este posibil ca un neica nimeni care a fost in armata, un nimeni sa aiba acum pensie de 4700 Ron? cum este posibil ca un mucos care de abia a terminat un liceu cotat ca cele mai proaste sa fie angajat la armata cu un salariu de 1200 Ron? au profesorii sau inginerii, salariile astea?

mai baiatule, mai ai putin si musti din monitor!fa-ti un ceai de tei, am auzit ca linisteste.

prin porumbelul pacii, nu am zis sa fii umil si supus. asta probabil visezi tu cand umezesti cearceaful. ma refeream sa fii mai conciliant.

esti fan Badea? pai asta spune totul! eu sunt fan Banciu, B1 tv dar cum acesta nu foloseste cuvinte al caror sens nu-l cunoaste si deseori uziteaza de expresii nu tocmai pe intelesul oricui, cu siguranta ca nu este pe placul tau.

dar ca a venit vorba de Badea. iti place ce emisiuni face el despre politisti? ;) :)) sau nu te simti?

excalibur

#111 Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:34

#109: Elena - Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

hopa, elena" si elev anul 3 sunt una si aceeasi persoana. deci uneori te simti femeie! stiu ca in mare parte agentii de politie au derapaje si lacune dar tu esti de-a dreptul deraiat.

VICISITÚDINE, vicisitudini, s. f. (Livr.) Concurs de împrejurări grele, nefavorabile pentru cineva; p. ext. necaz, suferință. – Din fr. vicissitude, lat. vicissitudo, -inis.
Sursa: DEX '98 | Adăugată de oprocopiuc | Greșeală de tipar | Permalink

VICISITÚDINE s. (mai ales la pl.) 1. dificultate, greutate, neajuns. (~ile vieții.) 2. v. încercare. 3. greu, greutate, impas, încercare, necaz. (A depăși o ~.)
Sursa: Sinonime | Adăugată de siveco | Greșeală de tipar | Permalink

faptul ca nu intelegi ce scriu, nu inseamna ca nu ma exprim corect. "vicisitudinile vietii" = vitregia sortii, greitatile vietii, neajunsurile vietii.

la Academie, nu se fac astfel de greseli. respectivii stiu ce inseamna sinonimele si cand le pot folosi. vezi? asta face diferenta!

Elena

#112 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:37

#110: excalibur - Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

ce tantalau esti sa mor eu:)).stii cine esti tu?tu esti porumbelul contribuabililor, tu o sa reformezi intreg sistemul.sa stii ca intr-un final tot ii vor angaja,in functie de buget si treptat ce-i drept,dar tot salariul ala or sa-l primeasca si tu o sa mori de ciuda ca un pensionar comunist.poate ca nu esti pensionar, dar pari un babalac,setat pe aceeasi banda,surd si limitat de varsta si perspectiva de gandire.ramai pe frecventa LABE 1 tv in continuare(si favorit tv probabil) ca astia ca tine nici n-ar trebui sa aiba drept de vot.daca altii umezesc cearsaful tie iti curge scuipatul din gura..daca ma intelegi.meriti un mare HUO si la somn ca bosorogii dorm la orele astea.

ah si daca nu sunt favorizati de vicisitudinile vietii,cu alte cuvinte nu sunt" favorizati" de greutatile vietii,cum capul tau gandeste,totusi au o educatie precare si lacune in caracter.esti geniu,tataie

excalibur

#113 Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:39

#109: Elena - Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

daca nu ne putem juca asa cu niste ani pierduti intr-o scoala a statului sa va trimita in Afganistan, Iraq, etc pe aceeasi bani cu care v-ar incadra aici, in tara ca doar ati jurat sa o aparati si nu partea materiala primeaza. si in fond, tara este in criza, toata lumea sufera dpdv material. asta este o idee buna si am sa i-o expun ministrului intr-un mail.

Elev anul 3!!!

#114 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:43

#110: excalibur - Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

N-am sa-ti mai raspund...deja s-a ajuns prea departe...fac eu primul un lucru intelept, spre deosebire de tine...daca esti atat de stapan pe tine si pe ceea ce sustii, hai sa ne intalnim...in mod pasnic, la o cafea ceva, sa discutam...fac eu cinste...desi nu sunt salariat...vorbesc serios...chiar vreau sa te conving ca ceea ce spui e gresit...oricum se pare ca nu ai inteles mare lucru din ce am spus si pana acum...eu pun punct aici.

excalibur

#115 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:51

#112: Elena - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

un agent de politie, trebuie sa fie si un bun psiholog, sa "citeasca" potentialul infractor sau daca omul este nevinovat. tu "citesti" extrem de eronat. nu sunt nimic din ceea ce ai descris tu. ar mai trebui sa stii ca un fan al B1 tv, nu va fii niciodata fan Favorit tv. dar din asta se deduce ca tu nu stii nici macar ce fel de emisiuni sunt pe B1 tv.

ca sa iti dau un indiciu, poate stiu sigur ca nici o alta guvernare, nu va mai face angajari pe banda rulanta, in nici una din institutiile statului. asta de acum, in nici un caz! ce spui tu...ca se vor face angajari, incet, sunt vise desarte.

 

excalibur

#116 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 02:58

#114: Elev anul 3!!! - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

cel mai slab, a cedat intotdeauna.

dupa insultele lui florinel, ale "elenei" si ale tale, elev anul 3, iata ca am primit si invitatia...la cafea.

spune-ne de unde esti, pune un id si am sa rog un prieten de la Academia de Politie sa se intalneasca cu tine. langa cafea poate rezolvati si un rebus sa vedeti care e mai tare. ;)

app Elena, cu insultele in viata nu ai sa rezolvi nimic. ai sa-ti arati doar adevaratul caracter si adevarata educatie. sper din tot sufletul meu de cetatean al acestei iubite tari ca sa ne fereasca bunul Dumnezeu de agenti ca tine, tablagii ca tine.

Elena

#117 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 03:03

#115: excalibur - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

1.nu suntem una si aceeasi persoana,cunosc pe cineva care e in situatia tuturor absolventilor amanati si empatizez cu persoana aia, simt ca daca mi s-ar fi intamplat mie as lua-o razna sa stiu ca ultimii 2 ani ai vietii mele s-au scurs degeaba intr-o scoala mai bine zis un fel de penitenciar,foarte stricta si severa, pe care cei de la academie sigur nu o cunosc.daca 2 persoana au o parere diferita de a ta nu inseamna ca sunt una si aceeasi persoana, inseamna ca tu esti unul si acelasi tantalau.un incifrat in loviturile primite de la sistemul asta defect,care si a creat un mecanism defensiv de a se lupta cu oricine are cea mai mica legatura cu cei care l-au lovit.dar dusmanii tai nu sunt agentii de politie,esti chiar tu ca nu poti sa vezi dincolo de ei,sa vezi cacatul cel mare.

sfat:nu te mai uita la b1tv, informeaza te si incearca sa gandesti singur pentru tine.

pana la urmatoarea guvernare, din pacate ramane asta,da?nu mai fii ticalos si caine, te rog eu.ca data viitoare cand statul roman te inseala si dai de prosti care trantesc mucii-n fasole o sa-ti tai venele

excalibur

#118 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 03:33

#117: Elena - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

ce vocabular ai, Elena! Ca fata, femeie, nu ti-e rusine sa vorbesti asa?

tocmai, iti spun sigur ca in ACTUALA guvernare, nu o sa se mai faca incadrari de tablagii. daca nu ai stii ce stiu eu, macar din ce vezi la tv si auzi, ai putea sa fii informata ca nu s-au facut atatea disponibilizari de tablagii cu vechime si cu experienta ca sa se angajeze alti absolventi tocmai iesiti de pe bancile scolii.

dar tu poti sa speri in continuare! ;)

PENTRU EXCALIBUR DIN TOATA INIMA!

#119 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 09:25

#118: excalibur - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

Te-as sfatui sa faci si tu o petitie CUM SA IL LING IN CUR MAI BINE PE BASESCU SI IGAS?!Si ca urare de craciun pentru tine si familia ta,de la toti tablagii cum ne numesti tu: MULTA MUIE!Si sanatate bineinteles sa va puteti bucura multa vreme de urarea mea!

Cauta-ti de treaba pe alte forumuri!

Adrian

#120 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 10:53

#119: PENTRU EXCALIBUR DIN TOATA INIMA! - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

Nici chiar asa frate ;)) da-l incolo, ca el n-a jignit chiar in felul asta :)

A facut niste afirmatii care nu trebuiau facute, atata tot. Acum nu trebuie sa ne dam in cap pt asa ceva. Pur si simplu nu trebuia bagat in seaman daca voi ati considerat ca v-a jignit :).

Parerea mea si sper sa nu mi-o luati in nume de rau.

Situatia e jalnica in Romania in prezent si va fi foarte neagra in viitorii ani, poate zeci de ani. Nu va mai certati atat pt ceva care nu-l puteti schimba voi. Ramane decat sa stam pe culoarul rabdarii ca poate s-o schimba ceva.

Decat sa va certati non-stop, mai bine ati semna petitia si ati posta numai daca ati avea ceva informatii utile care ar ajuta pe toata lumea, nu doar 1-2. :)

In fine, eu ma retrag, nu mai inainte de a va ura "Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!".

cetateanu' turmentat

#121 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 13:55

#118: excalibur - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

Bai fata de bidon turtit,u nici o cafea nu meriti.nici sa fii bagatr in seama, eu de fiec data knd a avut probl politia m-a ajutat cum a putut ea,oricum procurorul decide totu..si mi-a vbit f frumos..AGENTUL!

stergeti balele de la gura si mai iesi afara,n-o mai freca trist pe situri xxx,oligofrenule

dak vrei o schimbare fa gura ca politicienii isi schimba flota auto nu k un politist are salariu de 1200roni,cap de pluta ce esti..oricum e extrem de putin pt un politist care trebuie sa fie motivat sa nu primeasca spaga!!!

Sa dea Domnu sa ai parte de un tablagiu adevarat( un ofiter kr sta degeaba toata ziua) k sa te inveti minte..laba trista:-j

excalibur

#122 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

2011-12-13 18:34

#121: cetateanu' turmentat - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: calmati-va !!!

si pt ceilalti

vedeti ce mizerii de oameni sunteti, tablagiilor?  va baga cu pile la scolile de agenti, pompieri, jandarmi  si alte cursuri de armata. baga cu pile toti analfabetii proveniti din patura cea mai de jos a societatii, copii de tigani sau de analfabeti imbogatiti peste noapte.

uite ce caractere aveti! uite ce limbaj, ce vocabular, ce caractere!

aia care se da fata, 'Elena" cu limbajul ei de centurista si cei care ma injurati, vreti sa fiti incadrati pe spatele cetateanului, sa luati banii contribuabilului si voi ganditi in felul acesta referitor la cine are o opinie contrara opiniei voastre?

ce pacat ca niste scursuri sociale ca voi, NICIODATA in viata asta nu o sa ajunga sa stea de vorba cu d-nul Igas sau cu Basescu. NICIODATA! Niciodata, face to face! Poate numai prin niste mesaje pe facebook cum a pus oropsitul acela link. Dar niciodata nu vi se va raspunde! :)

sperati prosteste ca va vor angaja! cum mama supararii sa va angajeze cand ei au disponibilizat in masa! voi nu puteti sa ganditi macar atat? cu petitia asta va puteti sterge in partea pe care uneori o si folositi pt dejectiile verbale.

ceea ce nu intelegeti voi, este ca scolile de agenti, pompieri, jandarmi, nu ar mai functiona fara prostimea ca voi, doritoare de un salariu bunicel si de o functie in haina statului. si-ar pierde locurile de munca!

am sa-i supun d-nului ministru, ideea mea: sa va trimita in afganistan si pe unde mai sunt trupele pacii, pe acelasi salariu pe care l-ati fi luat in romania ca doar ati jurat sa va "aparati" tara.

eu va doresc tuturor sanatate si implinirea tuturor dorintelor! chiar si celor care m-au insultat! cea mai buna alternativa pt voi ar fi sa plecati la munca in italia, spania si pe unde mai sunt sclavi parintii vostri. am mai respira aer curat aici in tara! de fapt, d-asta se lupta si cei din guvern cu obtinerea de vize libere: PT CA MIZERIILE CA VOI SA SE DUCA DRAQ! :)


Musafir

#123

2011-12-13 19:07

Va rog sa il intelegeti pe Excalibur e suparat pentru ca agentii de politie i-au amendat mama in timp ce isi desfasura activitatile zilnice pe centura.
Nu serios prietene ce vrei defapt,ce cauti tu pe aici,cearta,scandal,puli in gura,esti poponar iti place sa te ti-o iei de la lumea de pe aici?
Chiar sunt curios ce meserie ai tu intelectualul curului.Ori ai vrut sa dai si tu la scoala de politie,jandarmi,etc si te-au respins aia pt ca esti dus cu capul.
In incheiere ma pis pe tine si pe familia ta,aia din inalta societate.
Spor la lins cururi portocalii in continuare,am observat ca esti pasionat de sportul asta!

Musafir

#124

2011-12-13 19:20

fiecare isi da cu parerea,ba ca cei de la academie sunt mai buni,ba ca cei de la campina sunt analfabeti..mai oameni buni,indiferent de cine si cum suntem,fiecare am muncit sa ajungem pana aici....asa k nu mai judecati dupa aparente,si sa incercam sa schimbam oarecum tara asta

Musafir

#125

2011-12-13 19:27

spuneai tu excalibur ca ne baga cu pile,ei uite k eu sunt una din persoanele kre nu au intrat cu pile,kiar am muncit f mult sa ajung la aceasta scoala.....si ink ceva,nu e rusine sa fii tigan sau sarac,nu numai conditia sociala conteaza,invata sa nu mai faci discriminari...oameni care nu isi au rostul sunt atat la academie,cat si la scoala de subofiteri,esti un baiat destept,asa imi place sa cred despre fiecare om,asa k nu te mai agita si lasa-i pe altii,ca sa-ti exprimi punctul de vedere,nu trebuie sa jignesti....