Suntem împotriva aprobării parteneriatului civil in Romania - acesta va fi primul pas pentru legalizarea căsătoriilor homosexuale (LGBT)

Quoted post

Zfpn

#5

2018-10-14 06:49

Eu sugerez sa nu facem nimic . Pentru ca mulți din cei care au boicotat nu sunt de acord cu căsătoria gay dar sunt doar reduși mintali și nu s-au informat și din punctul lor de vedere ăla era “referendumul lui Dragnea “ și au boicotat ca sa “nu îl scape de pușcărie “ atât de reduși mintali sunt micuții ...așa ca ...acuma eu zic sa ii lăsam sa legalizeze parteneriatul civil ...căsătoria gay...sa bage “reeducarea” și “educația sexuală LGTB” in școlii ....și noi sa boicotam prin asta ...de câte ori Sunt activității sau ore de genul la școala sa retragem copii ...și ii lăsam aaa un an sa primească boicotii ce merita și dupaia facem proteste și cerem scoaterea parteneriatului civil doar atunci când vor cere legalizarea căsătoriei sau a adopției ...facem atunci la modul “am fost de acord cu parteneriatul civil pentru a va arată ca nu avem nimic special cu voi ...dar deja se exagerează “ și atunci cerem preventiv sa se scoată și parteneriatul civil și modificarea Constituției din nou ...așa primesc și micuții puțin din propriul lor venin ...au boicotat ...sau simțit importanți ....au zbierat Toți boicotii ca “au câștigat “ pe la tv....pai sa ii lăsam sa primească și se se bucure de victorie zic nu ?

Raspunsuri


Musafir

#25 Re:

2018-10-14 15:52:15

#5: Zfpn -  

Aceasta nu este o solutie..nu vom putea boicota ceea ce in timp va deveni obligatoriu si vor fi impuse sanctiuni


Musafir

#26 Re:

2018-10-14 15:53:59

#5: Zfpn -  

Avem deja exemple altor tari..

Dani

#38 Re:

2018-10-15 06:31:56

#5: Zfpn -  

Asta numai dacă dumneata crezi că suntem la un joc de v-ați ascunselea. Cu cât acționăm mai târziu cu atât mai ireversibil.