Petitieonline.com

Suntem împotriva aprobării parteneriatului civil in Romania - acesta va fi primul pas pentru legalizarea căsătoriilor homosexuale (LGBT)

Senatul a respins parteneriatul civil

Musafir#1 Oct 13, 2018, 22:40
Confirmat.
Musafir#2 Oct 14, 2018, 04:57
In principiu pot participa la meeting. Ar fi bine sa fie in a doua parte a zilei, de pilda dupa ora 15.
Musafir#3 Oct 14, 2018, 05:31
Buna ziua, in ce interval orar sambata vreti sa protestam ?
Musafir#4 Oct 14, 2018, 05:37
Foarte de acord. Ma bucur ca este cineva cu initiativa. Este cineva care strange semnaturi pentru a nu se preda in scoli doctrina de gen. Poate reusiti sa facem front comun si acolo (de la biserica ortodoxa - o avocata).
Zfpn#5 Oct 14, 2018, 06:49

Eu sugerez sa nu facem nimic . Pentru ca mulți din cei care au boicotat nu sunt de acord cu căsătoria gay dar sunt doar reduși mintali și nu s-au informat și din punctul lor de vedere ăla era “referendumul lui Dragnea “ și au boicotat ca sa “nu îl scape de pușcărie “ atât de reduși mintali sunt micuții ...așa ca ...acuma eu zic sa ii lăsam sa legalizeze parteneriatul civil ...căsătoria gay...sa bage “reeducarea” și “educația sexuală LGTB” in școlii ....și noi sa boicotam prin asta ...de câte ori Sunt activității sau ore de genul la școala sa retragem copii ...și ii lăsam aaa un an sa primească boicotii ce merita și dupaia facem proteste și cerem scoaterea parteneriatului civil doar atunci când vor cere legalizarea căsătoriei sau a adopției ...facem atunci la modul “am fost de acord cu parteneriatul civil pentru a va arată ca nu avem nimic special cu voi ...dar deja se exagerează “ și atunci cerem preventiv sa se scoată și parteneriatul civil și modificarea Constituției din nou ...așa primesc și micuții puțin din propriul lor venin ...au boicotat ...sau simțit importanți ....au zbierat Toți boicotii ca “au câștigat “ pe la tv....pai sa ii lăsam sa primească și se se bucure de victorie zic nu ?

Musafir#6 Oct 14, 2018, 07:13

Bogdan Constantin#7 Oct 14, 2018, 07:17

Re:

#2: -  

Da. In a doua parte a zilei!

Bogdan Constantin#8 Oct 14, 2018, 07:20

Re:

#3: -  

In a doua parte a zilei.

Bogdan Constantin#9 Oct 14, 2018, 07:27

Re:

#4: -  

O idee buna!

Musafir#10 Oct 14, 2018, 07:44

O întrebare și o propunere

Bună dimineața!

Am o întrebare:
În cazul în care există persoane în vârstă care nu au/nu folosesc e_mail-ul, cum pot și ei să semneze petiția?
Mulțumesc

Vă doresc o zi binecuvântată!

Cu respect,
Deo

P.S. Aș mai veni cu o propunere.
Intrucât toți cei care apărăm valorile moral-creștine facem parte dintr-un cult, ar trebui să ne unim și în rugăciune și să cerem ajutorul, binecuvântatrea și protecția lui Dumnezeu pentru intențiile și acțiunile noastre!

Musafir#11 Oct 14, 2018, 08:34
Felicitari pentru strangerea semnaturilor si da, este necesar un protest. Poate asa isi vor fi dat seama cei ce au votat NU sau au stat acasa in numar covarsitor, crezand ca acest Referendum ar avea legatura doar cu faptul ca Dragnea ar vrea sa "scape"... nu stim de cine si de ce, nu stim ce e in nebuloasa mintii unora si atatea panze tesute si intretesute doar dintr-o prostie inconstienta si o samanta de scandal adusa de USR-isti, preluata apoi de incompetentii de la PNL care isi fac de rusine propriul partid si nu in ultima speta, ONG-istii bruxellezi si alte interese ascunse care ar avea ca scop final destramarea economica, morala si sociala a Romaniei.
Musafir#12 Oct 14, 2018, 08:57
Doamne ajută!
Musafir#13 Oct 14, 2018, 09:10
Nu sunt de acorda căsătoria cu sex (LGBT)
Bogdan Constantin#14 Oct 14, 2018, 09:49

Re: O întrebare și o propunere

#10: DEO - O întrebare și o propunere 

Trebuie adresa de email. Nu stiu alt fel.

Sunt de acord! Trebuie mereu sa cerem ajutorul lui Dumnezeu!

Musafir#15 Oct 14, 2018, 10:59
Nu ați înțeles că în orice protest pașnic vor infiltra huligani pt a avea motiv să gazeze mulțimea? Găsiti o cale de atac mai rentabilă, căci asta va fi rastalmacita tot împotriva noastră.

This comment has been removed by the person who wrote it.

Musafir#17 Oct 14, 2018, 11:43
Nu pot, sunt la mii de kilometri de Romania:( sunt cu voi cu rugaciunea:)
Musafir#18 Oct 14, 2018, 11:45
Nu se poate organiza in mai multe orase in acelasi timp??? Ar fi minunat!!!
#nu parteneriat civil#19 Oct 14, 2018, 12:19

Acum. Dupa aprobarea parteneriatului civil va  fi prea târziu. 

Bogdan Constantin#20 Oct 14, 2018, 12:20

Re:

#18: -  

Ar fi o idee buna, dar nu stim cati sunt dispusi sa faca acest efort...

Musafir#21 Oct 14, 2018, 12:56
Nimic nu mai are relevanță acum! S-a stat în casă pe 6 și 7 octombrie, acum sănătate!
Musafir#22 Oct 14, 2018, 14:54
De acord cu un protest,numai sa se stranga lumea!Multi prosti in tara asta si inconstienti!
Musafir#23 Oct 14, 2018, 15:29
propunerile sunt legate de adresa de mail. Eu unul nu sunt dispus sa ies in strada la apelul "zirconiului dentar"... Da-ti o adresa de mail de unde sa denote ca sunteti o persoana fizica transparenta si totodata diplomata. Multumesc
Musafir#25 Oct 14, 2018, 15:52

Re:

#5: Zfpn -  

Aceasta nu este o solutie..nu vom putea boicota ceea ce in timp va deveni obligatoriu si vor fi impuse sanctiuni

Please comment on this petition

Please do not write personal information such as an address, phone number or email address in your comment. Do not write your own name or the name of any other person either.