Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Quoted post

Nicoleta

#765

2018-07-18 10:49

Am fost bolnava de hepatita C in jur de cinci ani, cel mai probabil ca m-au infectat in spitalul local cand m-au operat cu apendicita, alte presupuneri nu am (piercing si tatuaje nu mi-am facut). Imi ascundeam diagnoza si de familie si de prieteni, ma temeam foarte mult sa fiu stigmatizata si de tot felul de discutii (ca si toti ceilalti, banuiesc). In adancul sufletului nu credeam ca o sa pot candva sa scap de aceasta boala (de la orele de biologie din liceu imi aminteam ca se poate opri doar avansarea virusului, si nu distruge definitiv). Insa cautand pe internet tot ce tine de aceasta boala, am ramas trasnita - tarile mai dezvoltate s-au vindecat de hepatita C! Pana la urma am mers la medic si ea mi-a recomandat Twinvir, tratamentul cu care majoritatea oamenilor se vindeca de hepatita C, nu este ieftin deloc, in schimb e calitativ si sigur. Cursul de tratament a durat 12 saptamanu, dupa care am facut o analiza si mi-a dat nedetectabil. Apropo, pentru cei care doar au inceput sa faca tratament - nu uitati sa dezinfectati minutios toate periutele de dinti, lamele si aparatele de ras dea lungul a tot tratamentul, pentru ca puteti iarasi sa va infectati, mai bine ar fi sa le chimbati mai des.

Raspunsuri

Andra

#766 Re:

2018-07-18 10:53:35

#765: Nicoleta -  

Se bat moldovenii in oferte când vine unul și aruncă că găsești nu știu ce la farmacie, când vine altul și spune de twinvir din Moldova. Dracu mai știe ce să creadă.