Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Quoted post

MariaC

#752

2018-07-09 10:04

Am fost si eu intr-o astfel de situatie, trebuia sa astept pana imi vine randul sa pimesc tratamentul. Ma intristam nespus de mult ca in loc sa fac si eu ceva cat mai repede posibil, trebuia doar sa stau si sa astept pana ce statul ma ajuta. Tratamentul, desigur, e foarte scump, dar ce poate fi mai scump decat sanatatea si viata? Pe cand asteptam tratamentul de la stat, am citit prin forumuri multe istorii personale ale oamenilor care mergeau in egipt pentru a-si cumpara medicamentele de acolo. Sunt foarte rcunoscatoare medicului meu, care mi-a usurat viata sfatuindu-ma sa merg in Rep. Moldova si sa cumpar nedicamentul din farmacie. Toate acestea mi-au luat o zi si 950$. Nu e chiar atat de mult pentru a-ti salva propria viata. Stiu ca sunt situatii foarte diferite, dar eu spun ca e mai bine este sa nu se retina tratamentul. Hepatita C este o boala foarte serioasa care poate duce la consecinte severe daca e lasata sa avanseze. Recent am aflat ca si pt romania este un site (twinvir.ro) care livreaza aceste pastile din republica si nu mai e nevoie sa mergem noi in afara.

Raspunsuri

Daniel

#753 Re: www.twinvir.ro

2018-07-10 06:12:43

#752: MariaC -  

Da, exista un site ilegal www.twinvir.ro care vinde pacienților cine știe ce doar antivirale nu. Fara acte de proveniență, banii la curier, aduse prin colet, . E clar ca lumina zilei că este o escrocherie. Ați făcut bine că ați luat din Moldova de la farmacie in felul asta aveți 100% siguranta că e ce trebuie și nu otrava de șobolani la colet.