Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Quoted post


Musafir

#217 Re:

2018-05-30 12:46

#3: asistent medical -  

D-le sau D-na asistent medical cu studii superioare, sa stii ca si cei cu scoala posliceala sunt buni si chiar foarte buni ( si noi am facut lucrare de diploma, si noi am dat examene). As dorii daca poti sa ne verificam cunostiintele si fortele ca As Med. Cum poate un As med cu 0 experienta dar cu facultate si sa aibe aceleasi rezultate cu un As med cu posliceala dar cu 12 ani experienta in Bloc Operator si ATI. Noi dorim echivalarea pentru ca pe vremea noastra asa era legea. Ce doriti sa dam statul in judecata si sa spunem ca nu este echitabil. Ai citit legea ? Ca pe voi as med cu studii superioare va baga in ture singuri si pe noi cu posliceala dublati ?

Raspunsuri


Musafir

#219 Re: Re:

2018-08-16 13:19:06

#217: - Re:  

De ce sa dati statul in judecata, mai? Lucrurile se mai schimba.Au fost licee sanitare, au aparut sc postliceale, apoi facultati.Daca vrei sa ai studii superioare fa faculatea.Punct! E simplu ca buna ziua! Daca nu faci facultatea, atunci ramai as med cu PL, nu cu facultate.Draga mea, nu e obligat statul roman sa-ti dea tie facultati pe 1 an de studii superioare ca asa ai visat tu frumos intr-o noapte! Studiile tale sunt nivel de postliceala.Sunt alte materii si alt nivel de predare.Crede-ma, am facut sanitar, postliceala si facultate si stiu ce spun! Chinuie-te 4 ani si mai vorbim apoi.Eu sunt de acord ca ai putea sa ceri statului sa-ti mai ia din atributiuni si sa-ti faca salariul mai mic apoi.Asta da! Si daca pui o perfuzie sa ma chemi sa te supraveghez, ca afara! Sa vad daca iti place apoi!