Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Quoted post

Oana

#726

2018-05-02 10:35

Bună tuturor. După cum știți, am început tratamentul cu Twinvir și nu pot să spun că mă simțeam chiar atât de bine cum scriu alții despre twinvir. Mi-au apărut dureri constante de cap și timp de câteva zile chiar grețuri. Cu astfel de simptome nu am stat mult pe gânduri și m-am dus la medic. Ca să ne asigurăm că totul merge bine sau măcar să știm ce se întâmplă, am repetat analizele. Rezultatele au arătat că a scăzut încărcătura virală, și pentru o perioadă atât de scurtă de timp a scăzut considerabil. Durerile de cap însă nu mi-au trecut. E posibil să fie din cauza hipertensiunii intracraniene sau ce mai am eu pe lângă hepatita C. Medicul mi a spus că sunt efectele adverse cel mai des întâlnite pentru combinația sof+led, și că pot să-mi continui tratamentul liniștită. Ce să mai zic, asta e. Până la urmă rezultatul contează.

Raspunsuri

Dorina

#727 Re:

2018-05-02 11:33:53

#726: Oana -  

După cum bănuiam probabil că este Twinvir de contrabandă adus prin filiere fara acte de proveniență. Încărcătura virala trebuie sa fie inexistentă după 3 săptămâni maxim . Este irelevant că ai avut viremie 1.000.000 și după doar 10.000 asta nu înseamnă că medicația și-a făcut efectul, înseamnă că virusul la prima analiza a fost în perioada de multiplicare. Viremia trebuie sa fie nedetectabila. Eu personal am întâlnit o grămadă de pacienți internați la V Babeș cu complicații după Twinvir asta datorandu-se in primul rand metodei de procurare. Un medicament antiviral fara acte de proveniență și fără transport cu temperatura controlata poate produce efecte dezastruoase organismului. Nu va imbatati cu apa rece despre cei care comentează pe aici . Ei nu sunt pacienți cu doar cei care fac trafic cu Twinvir încercând să va prezinte povestea în așa fel încât să cumpărați marfa de la ei