Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Quoted post


Musafir

#210 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2018-02-18 19:54

#209: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Nu ma refeream la pacientii care se afla in stadii critice. Examenele se dau pe bune,primesti un caz clinic,trebuie sa stii toate simptomele,tratamentul,diagnostic diferential....sunt colegi care au avut restante la examenele practice pentru ca nu erau pregatiti....nu.mi spuneti mie ca sunt "asa zisele probe practice", nu ati facut facultate,nu stiti despre ce e vorba.... sa nu mai discutam despre subiectul asta ca nu aveti habar,sa nu mai vorbim din auzite...si eu am auzit destule....am dovezi care.mi sustin spusele,dumneavoastra nu aveti

Raspunsuri


Musafir

#211 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2018-02-18 20:06:54

#210: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Cred ca vorbesti de Studiul de caz....

Proba practica pe pacient inseamna sa pui mana pe el...sa ii montezi um dispozitiv medical....sa pregatesti dilutia unui medicament ...sa ingrijesti o plaga.

Despre ce vb tu ....aia cu Studiul de caz....este vorbarie multa. Pentru studiul de caz ai nevoie doar de o foaie de observatie...si de acolo...iti poti lua toate informatiile. Nu trebuie sa gandesti prea mult. Doar sa ai ochii buni si eventual sa intelegi scrisul medicului.