Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Quoted post

George

#663 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ARTM

2018-01-22 12:38

#662: Andreea - Re: Re: Re: Re: Re: Re: ARTM 

Eu asta si fac , ii indemn pe toti sa vina sa-si procure de la farmacie , legal , sa evite coletele de prin India, Bangladesh ...transportate saptamani intregi nu se stie in ce conditii . Am mai facut postari aici citeva luni in urma , dar am fost dur atacat ca este o teapa ...ca nu exista in Moldova in farmacii asa medicamente ...sau ca ar cere sume enorme...4 pacienti care am putut sa-i ajut , pana la ARTM cred , nu au achitat in total mai mult de suma indicata de D-stra (doar ca fara dejun )) ) . Si imi pare bine ca deja au toti rezultatul asteptat . Sanatate la toti ! 

Raspunsuri

Andreea

#664 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ARTM

2018-01-22 12:51:30

#663: George - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ARTM 

George hai sa o lăsăm așa că matematica e aceiași și în România și în Moldova. Calculele sunt simple prin tine omul plătește 780 Euro medicamentele, intre 35-50 de euro drumul ( depinde din ce judet din Romania vine) 10 euro rețetă , fara masa și fără monitorizare medicala și fără contract, factura etc . Un calcul simplu arată că o consultație personala la un medic bun in Romania este de 150-200 lei ( aprox 45 Euro) iar un pacient trebuie să meargă la începutul tratamentului, la o luna , la doua luni la trei luni și la 6 luni de la începerea tratamentului. 5 consultații ori 40 -45 euro sunt cam 200 Euro. Total la tine cam 1100 euro. Cu programul Tourncure e 900 Euro totul inclus plus că este ceva organizat nu vine omul sa.l cunoască pe George de la Chișinău samd. Hai mai bine sa o lăsăm așa că după daca te jignesc alți români pe aici spui că suntem rai. Ti.am zis matematica e universala. Daca vrei sa îndrumi oamenii către ceva organizat și 100% bine daca nu chiar nu are sens sa ne mai certam aiurea când lucrurile sunt clare ca lumina zilei.