Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Quoted post

Andreea

#653 Re: Re: Re: Re: Tratament

2018-01-22 07:16

#652: George - Re: Re: Re: Tratament 

George tu ești din alta lume cu acest comentariu.  O să.ti explic exact cum stau lucrurile pentru că eu tot prin ARTM am avut acces la tratament. ARTM este partenerul oficial în Romania al campaniei " O lume fara Hepatita C" unde ambasador al acestei campanii este Leo Messi ( se poate verifica asta foarte ușor pe Google) . Aceasta campanie este susținută de câteva companii farmaceutice din Egipt ( la fel se poate verifica online). Turismul medical consta în faptul că aceste companii farmaceutice și.au înregistrat legal medicamentele in Moldova iar pacienții din Romania intr.o singura zi merg in Moldova cumpără tratamentul și vin aici și sunt monitorizați de către un medic pus la dispoziție de către ARTM. Eu am fost cu un autocar închiriat alaturi de alte 37 de persoane și am luat tratamentul. Normal că este adus cu temperatura controlata atâta timp cât este importat legal . Pe lângă monitorizare am avut contract, factura și garanție a produsului oferite de compania farmaceutica din Moldova. Cat despre preț pot sa spun că mi.a depășit orice așteptare 900 euro cu drum, medicamente , monitorizare .  Cred și eu că acest turism medical spulberă șansele altor traficanți dar asta este viața. Acum că ți.am explicat traseul sper sa cada și alți pacienți că există soluții sigure si la îndemână.

Raspunsuri

George

#656 Re: Re: Re: Re: Re: Tratament

2018-01-22 11:45:13

#653: Andreea - Re: Re: Re: Re: Tratament 

D-na Andreea , ati fost la vre-un medic in Chisinau la consultatie ? sau doar ati achitat si ati primit medicamentele?