Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Quoted post


Musafir

#576

2017-10-10 17:11

Eu am fost acum 3 saptamani in moldova și mi-am cumpărat tratamentul ...la ora 6 dimineața am fost in vama Albita  Iași....si ora 11 eram inapoi in vama cu tratamentul in geanta ...si va zic cum am procedat ...am mers in centrul chisinaului la spitalul județean republican la etajul 1 la gastroenterologie...am batut la usa si mi sa vb foarte frumos in limba romana ...am intrat cu analizele in mana ...fibromax ,viremia  si stenogramă..iam băgat 50 euro doamnei dr in buzunar si i-am spus că am venit din romania pt reteta antiviralelor nucleobuvir si daclavirdin despre care am auzit la agenția de TURISM  si mia explicat că tratamentul este pt toate genotipurile si mia recomandat încă un set de analize pe care le-am refuzat pe motiv că le fac in tara ...la care mi sa eliberat reteta si mi sa urat sănătate și mi sa spus ca tratamentul acesta normal este prin program național numai ca programul sa terminat pe anul acesta si tratamentul se gaseste numai in farmaciile Ateka cu plata si cu reteta...iam multumit ..am iesit din policlinica am schimbat bani in lei moldovenesti am mers la adresa farmaciei care mia dat o domne dr...am plătit 15900 lei moldovenesti si am plecat acasă...de 9 zile am început....tgo il aveam 320 tgp 450 dupa 9 zile am făcut analizele si ambele sun bune ..sper la terminarea tratamentului sa fie virus nedetectabil...sunt f1 f2 cu viremia de 600 mii...daca vreti mai multe info ma găsiți la 0749 782471 si va trimit pe watap si reteta si analize tot.apropo nu am tratament de vanzare si nici nu m-am vindecat  încă de hepatita c...sunt la inceput de tratament si eu.asa ca nu vreau sa scrieti ca sunt vreun bisnitari...sunt un om bolnav ca voi restul, care vrea sa isi vada copilul mare ...domne ajuta la toata lumea ,si sa ea tratamentul de oriunde ar fi ,numai sa  ne facem bn ...nu contează de unde il achiziționam important este sa fie tratamentul bun si sa ne vindecam de această pacoste.Doamne Ajuta.....

Raspunsuri

R.

#591 Re:

2017-10-18 14:25:59