Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Quoted post

Andreea Mureșan

#543 Tratament original

2017-09-11 10:55

Înainte să mă decid ce voi face cu sănătatea mea și neintrand în programul național am tot căutat pe internet opinii și comentarii . Nu am fost deloc lămurită daca sunt bune sau nu genericele care sunt aduse de diferite persoane în România. Am întrebat și 3 medici gastroenterologi și hepatologi plus medicul meu care mă are în evidență de 6 ani și mi-au spus un singur lucru: ori faci rost de medicamentul original ori daca-l iei din alte surse trebuie sa fii 1000% sigură că nu este praf de creta sau mai rău. Am optat pentru medicamentul original pe care l-am luat cu ajutorul asociației Române de turism medical și pentru care am platit doar 6% din prețul lui exorbitant cu care se vinde in UE. Am fost consiliată pas cu pas de asociație plus că mi-ar fi pus și medic la dispoziție . Am 3 luni de la terminarea tratamentului și nu am avut reacții adverse plus că am avut tot timpul viremia nedetectabila.

Raspunsuri


Musafir

#545 Re: Tratament original

2017-09-19 21:20:31

#543: Andreea Mureșan - Tratament original 

  Cat ai platit pentru medicament?

Eu sunt insarcinata in luna 6-a iar dupa nastere trebuie sa urmez tratamentul medicul care ma are in evidenta mia spus de un medicament undeva la 40.000€ care il ofera casa natioanala de asigurari dar beneficiaza doar cei cu fobroza avansata, 

Mia mai spus ca este unu fara licenta asemanator aceiasi substanta la.700$ din india...nu ma.pricep de unde sal cumpar...

Infine...vroiam sa te intreb cum ai procedat cu tot demersul de tiai putut procura medicamentul si doar cu 6% din pretul ei.

As aprecia daca miai raspunde aici sau pe adresa mea de email  

Multumesc frumos!


Musafir

#546 Re: Tratament original

2017-09-19 21:23:37

#543: Andreea Mureșan - Tratament original 

  Cat ai platit pentru medicament?

Eu sunt insarcinata in luna 6-a iar dupa nastere trebuie sa urmez tratamentul medicul care ma are in evidenta mia spus de un medicament undeva la 40.000€ care il ofera casa natioanala de asigurari dar beneficiaza doar cei cu fobroza avansata, 

Mia mai spus ca este unu fara licenta asemanator aceiasi substanta la.700$ din india...nu ma.pricep de unde sal cumpar...

Infine...vroiam sa te intreb cum ai procedat cu tot demersul de tiai putut procura medicamentul si doar cu 6% din pretul ei.

As aprecia daca miai raspunde aici 

Multumesc frumos!