Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

opinia cititorului BURSA

#49197 Oltchim ... se mai vinde o dată! Vuza, Zaremba, chinezii ... piper(ea), gogosi.

2017-01-20 08:13

Raspunsuri

opinia cititorului BURSA

#49198 Oltchim ... se mai vinde o dată! Vuza, Zaremba, chinezii ... piper(ea), gogosi.

2017-01-20 08:14:22

#49198: opinia cititorului BURSA - Oltchim ... se mai vinde o dată! Vuza, Zaremba, chinezii ... piper(ea), gogosi. 

 2.  Deja vu

    (mesaj trimis de MA în data de 20.01.2017, ora 09:04)  
 Ei, ma simt mai tinar, cu cinci ani, ceea ce, la virsta mea, conteaza. Oltchim, in opinia mea un activ toxic prin excelenta, de la infiintare, si-a gasit vocatia de mamzela salvabila pururi si ii sade bine. In 2012, tot Vuza si Zaremba erau salvatorii, noroc cu sindicatul reactionar, cu cel revolutionar, cu directorul legendar si cu proletariatul local, altfel combinatul era salvat de pe-atunci si nu mai raminea nimic de salvat, ceea ce ar fi creat un vid de subiecte de conversatie... In 2017, Dan Diaconescu va redeveni cumva liber... Partid nu mai are, televiziune nici atit, trebuie si el sa-si faca un rost in viata... Cred ca deja, la vorbitor, se leaga noi strategii investitionale stralucite... Sper ca si domnul Vulpescu e disponibil pentru turnarea noii serii a comediei si ca se vor gasi bani pentru viitoarea reorganizare! Cred ca, daca sapi bine prin batatura perlei petrochimiei vilcene, apare si Elodia, ramine numai sa se stabileasca daca va fi deshumata de Borza sau de Piperea...