anulare proba scrisa concurs director octombrie 2016

Quoted post

Ion

#6 Nu cred ca se va anula nimic

2016-11-08 11:38

Nu se anuleaza nimic. Concursul DA, a lasat  mult de  dorit. Insa criticile  la adresa testului grila  NU SE SUSTIN!

Oameni buni, aveati chiar 2 exemple rezolvate din care reiesea clar cum  trebuie gandit si analizat!

Lasati DEX-ul, aveati exemple ! Toate cele 3-4 intrebari care sunt contestate erau fix de acelasi  tip cu cele 2 exemple rezolvate.  Va legati de tot felul de amanunte irelevante! Da, trebuia ales cel mai "important "  raspuns. Este irelevant cum SE VAND sosetele si manusile. Magar fara coama poate exista, poate i-a c azut, fara copite insa nu  vei  vedea, etc. A studia=efortul depus pentru a ajunge la rezultatul final=invatare.

Etc. Nu le mai trageti atat de  par!

Ce ati fi vrut? Normal ca erau  niste mici subtilitati, altfel, s-avem pardon, cunostintele  implicate erau de clasa a patra!Totusi era  concurs de directori, nu test de scoala primara. Chiar nu  intelegeti? Ce voiati s a intrebe: Magarul are: a)copite b)pene c) aripi d)solzi?? Asa voiati? Pai ne facem draq de ras, asta era test pentru e levi de clasa a patra.

Testul grila a fost cam singurul fara  probleme. In rest-proba de CV pe baza de hartoage platite la Chisinau cu 500 lei o zi, proba de interviu  unde reprezentantii  primariei au taiat si au  spanzutat, organizarea prea pe fuga, astea au fost adevaratele probleme.

Raspunsuri

G.Caciula

#19 Re: Nu cred ca se va anula nimic

2016-11-09 20:03:32

#6: Ion - Nu cred ca se va anula nimic 

 In momentul in care Comisia de concurs este formata din 2 membrii propusi de C.A al scolii adica de directorul in functie,iar ceilalti 2 propusi de primar, care prefera directorul in functie (iar in unele cazuri mai este si ruda apropiata cu directorul in functie) si puncteaza cu o diferenta de 8 puncte fata de coordonatorul comisiei(de la nota 2 la nota 10) pentru a castiga preferatul atunci este evident ca este o adevarata si mare problema