Desfintarea Politiei Locale

Quoted post


Musafir

#2136

2016-08-07 13:03

De când există lighioanele astea interlope (căci asta sunt), nu numai că n-am observat vreo îmbunătățire a societății, dar observ, din contră - o descompunere accelerată a societății, cu tot ce înseamnă reguli de bun simț și aplicare a legii. Nu numai că sunt inutili, dar fac extrem de mult rău. Am o mulțime de exemple concrete observate de-a lungul anilor, de la pura lor inutilitate, până la rolul lor activ în a face rău oamenilor obișnuiți. Sunt atâtea de spus, încât nu știu de unde să încep! De pildă, fratele meu care a anunțat telefonic că în fața blocului se tulbură sistematic orele de somn din timpul nopții, a fost „dat în gât” de aceste lighioane libidinoase, tatăl meu septuagenar, a luat amendă de la ei fiindcă a parcat la 95 de cm de perete și nu la 100 cum prevede legea, eu, ca biciclist n-am cum să nu-i înjur zilnic fiindcă zilnic aceste lighioane inutile șicanează bicicliștii prin claxonare (pt propria distracție) și nesemnalizare (întocmai ca majoritatea posesorilor de „bemveie” la mâna a doua, care n-au auzit de semnalizare). Părerea mea e că trebuie să dispară cât mai urgent această mizerie denumită „poliție locală”!

Raspunsuri


Musafir

#2148 Re:

2016-08-07 14:03:07

#2136: -  

 Mare prost mai esti.