Desfintarea Politiei Locale

Quoted post

ANONIM

#1730 Indignare

2016-07-07 11:14

  Oameni buni,aici au comentat toti care au luat amenda de la Politia Locala,unii, care cred ca nici 4 clase nu au, dar au permis de conducere,cititi fratilor legea 155/2010.Sunteti multi care parcati pe trecerea de pietoni sau in dreptul semnului Oprirea Interzisa,ori pe trotuare pe care le blocati de tot sau pe coltul intersectiilor si atunci cind vine Politia Locala sa va amendeze deveniti recalcitranti sau sariti la bataie,(daca vine Politia pe linga amenda va ia si puncte, dar nu comentati ca in cazul Politiei Locale,puneti mana si mai citi codul rutier,pentru cei care nu stiti acesta carte are si poze colorate poate se prinde ceva si de voi).Am convingerea ca multi dintre dumneavoastra a-ti fost in afara tarii,la fel procedati si acolo cu Politia Locala?(a se vedea Politia Locala din Spania,Italia,Olanda,Austria,Belgia,etc) Nu cred pentru ca legile sunt mai aspre si amenzile mult mai mari asa ca sunteti foarte civilizati de cum iesiti din tara numai ca la intoarcere incepem sa ne dam arama pe fata aruncam gunoaile pe geamul masinii,oprim pe unde vrem si ne facem nevoile la marginea drumului,injuram politistii si pe cei care merg regulamentar,intr-un cuvint ne facem de cap ca este tara noastra.Singurul "respect" pe care il mai avem(eu cred ca este teama),sunt mascatii.In fata lor sunteti toti mielusei.                                                             Am certitudinea ca in viitor Politia Locala o sa fie la fel de respectata ca in afara,mai ales dupa unificare iar acele exemple negative la care faceati referire sa dispara.                                                                                                 Sustin Politia,Politia Locala,Jandarmeria,SMURD,peste tot in lume exista fie ca ne place sau nu

 

Raspunsuri


Musafir

#1732 Re: Indignare

2016-07-07 13:53:35

#1730: ANONIM - Indignare 

 Esti politist local...clar!!!