Morometii la subiectul 3 la bac

Quoted post

renul magic

#18 penibil

2016-07-04 11:30

deja o dati in penibil cu petitiile voastre, daca nici macar atat nu stiti, ca interbelic inseamna perioada dintre cele doua razboaie mondiale, inseamna ca ati fost crescuti in pestera. anul trecut a fost exact acelasi subiect la uman si nu s-a plans nimeni ca vai draga e exprimarea ambigua. ce e asa greu,  roman interbelic, roman din perioada 1918-1939. Daca dupa 4 ani nu stiti ce inseamna interbelic, vai de fundul vostru. faceti tara de rusine!

Raspunsuri

Diana

#261 Re: penibil

2016-07-04 14:37:10

#18: renul magic - penibil 

 Eu nu vad nicio exprimare ambigua.. nu ai stiut, sa fii sanatos! cat de usor sa fie..din 7, doar unul era postbelic, restul toate interbelice, puteau sa aleaga ORICE.. eu de ex stiam de Morometii ca e postbelic, era logic ca restul toate sunt interbelice. Da-o naibii.. eu credeam ca e la misto petitia asta :))) se mai fac si de ras. Nu ca au gresit, ci ca nu isi recunosc vina si fac petitii..


Musafir

#902

2016-07-04 20:29:04

#18: renul magic - penibil 

 Bun răspuns. Am si eu o întrebare: ce se întâmplă mai nou prin şcolile din România? Ăştia nu ştiu nici română nici istorie.

esti prea destept ma in pula mea de zici tu astea vezi.ti tu de viata si nu critica tu lumea ;)

#949 Re: penibil

2016-07-04 21:13:09