Petitie pentru pastrare a rezultatului "3" la en matematica

Quoted post

Un elev din clasa a VIII - a

#36

2016-06-29 13:24

NU va mai bateti joc de noi, 3 sau 8 fie ce a fost dati 5p, nu mai are rost! Ati gresit si voi, 3 este daca o iei logic, insa 8 iei daca esti mai atent, ne-ati aratat clar la legenda ce a fost, inca o data 5p la toti care au scris 3 si 8! Nu ne intereseaza gradinita voastra, vrem REZULTAUL 3 si 8 la acest exercitiu datorita eroarei voastre!

Examen National
Datorita faptului ca MEN a derutat elevii la Subiectul I exercitiul 6 prin diagrama reprezentata gresit, propunem o reevaluare a tuturor lucrarilor din sesiunea iunie 2016, astfel incat ambele variante (3 si 8 elevi) sa fie punctate ca fiind corecte.
PETITIEONLINE.COM(MESAJ TRANSMIS M.E.C.)

TERMINATI CU VRETI 3, VA E CIUDA CA IAU ALTII MAI BUNI NOTE MAI MARI CA AU RASPUNS SI EI CORECT CA SI VOI!

Raspunsuri


Musafir

#57 Re:

2016-06-29 13:59:02

Maresmechernatural

#159 Re:

2016-06-29 16:03:09

#36: Un elev din clasa a VIII - a -  

 puradel , taci din gura , daca nu poti sa citesti un grafic sau macar sa rezolvi subiectele de anu trecut , unde a fost la fel ,fara nici-o specificare pe nici-o axa si nu s-a plans nimeni nu e vina noastra . pana la urma este o competitie , ne batem pe niste locuri , toti vrem la liceele cele mai bune , asta e unii sunt mai atenti

ELEV

#238 Re:

2016-06-29 19:43:58

#36: Un elev din clasa a VIII - a -  

 SPUI CA-SI BAt JOC DE VOI?!DAR DE  NOI?!De noi, cei care am raspuns corect fiindca am gandit logic si ne-am folosit creierul, de noi nu si-ar bate joc daca ar da ambele variante drept "corecte"?!Eu nu m-as simti in regula sa stiu ca nu merit o nota si ca o cersesc prin intermediul unei petitii.Daca formularea a fost asa de "neclara si ambigua", cum se face ca vor exista elevi cu 10 curat?!Eu am rezolvat tot...nu poti spune ca am pus la nimereala pt ca am rezolvat absolut tot.Era nevoie sa-ti folosesti logica si o mica particica din creier.Nu mai injurati in stanga si in dreapta ca sa fiti avantajati....asta nu va schimba cu nimic situatia.3 ramane