Concediu de îngrijire copil- 3 ani.

Quoted post

G

#219 !???

2016-05-25 18:00

Ati innebunit la cap?!... Stiti oare ca in Occident ai dreptul la 3 luni si basta??! Restul e fix pe barba fiecaruia. Sigur, puteti sta si toata viata acasa, e o optiune personala, dar sa pretindeti ca "dom le, nu prea ne ajung 2 ani, ce i asta???!"...what???!

Mi se pare jenanta propunerea dupa ce tocmai s au adus imbunatatiri majore pe subiect!! Nici n s intrat in vigoare noua lege si vreti mai mult si mai mult!!! Romanul nu se satura niciodata si nu e multumit!!:((

M a nfuriat tare demersul asta!!!! D aia nu se schimba nimic in tara asta, pt cs oamenii se gandesc mereu ca s nedreptatiti, oricat lins ar da!

 

Raspunsuri

musafir

#238 Re: !???

2016-05-26 04:58:38

#219: G - !??? 

 Deacord cu ce spui, romanul vrea numa sa primeasca dar sa nu dea nimic la schimb, nu are legatura nici alaptatul, nici ca e prematur nici multe lucruri, copilul se adapteaza, problema este a mamelor ca ele nu se adapteaza de asta vor, si eu am fost speriata ca ma suna de la cresa ca nu doarme sa vin sa o iau, nu aveam cu cine sa o las, si uite ca ea sa adaptat si eu in acelas timp cu ea, trebuie doar rabdare si gandire pozitiva, mai mult eu am fost speriata tot asa ca e alptata si nu era obisnuita cu nimeni nici cu bunici, si uite ca asta a durat 2 saptamani de adaptare, la 3 ani va fi la fel, alt mediu alte educatoare, la scoala la fel, copilul se adapteaza daca mama ii permite daca vrea sa ii tina fusta pana se marita atunci nu se va adpta in veci ca stie ca fusta mamei e acol si rezolva. Si nici no sa se schimbe nimic in tara atata timp cat numa se va cersi.