Concediu de îngrijire copil- 3 ani.

Quoted post


Musafir

#205 Re: Re: Re:

2016-05-25 12:47

#202: musafir - Re: Re:  

 Buna! Nu ti-as dori sa treci prin diversele si traumatizantele situatii privind copii nascuti prematur sau chiar la termen. Am muncit pentru banii pe care ii primim,nu stam cu mana intinsa.

Raspunsuri

musafir

#235 Re: Re: Re: Re:

2016-05-26 04:34:09

#205: - Re: Re: Re:  

 Am trecut prin destule cu copilul pana la 1 an numa prb de am umblat un an de zile pe la medici, dar asta nu inseamna ca trebe sa stam pe bani altora atatea ani, problema este alta ca legea noua va permite indemnizatie si celor care au lucrat 12 luni in ultimii 2 ani, lumea cotizeaza si merita sa primeasca dar nu 3 ani, dupa 3 ani o sa se gaseasca cineva ca nu ajunge 3 trebuie 4 si tot asa, cine doreste sa stea acasa 3 ani e liber sa faca ce vrea dar nu sa cerseasca de la stat inca un an, si inca unu si tot asa, cei care cotizeaza no sa primeasca ca o sa mearga inapoi in campul munci ca asa se intampla, tot profitoriii vor sta acasa, sa vezi la 3 ani ca e mai greu sa adaptezi copilul, intelege tot mai mult si din cauza asta o sa fie si mai greu sa se detaseze si tot asa, si daca copilul e nascut la termen si sanatos dar dupa din diferite motive apar prb atunci ce facem cerem sa stam pan la facultate pe bani ca doar noi am cotizat, aberatii, poate ar trebui chiar sa diminueze anii nu sa ii creasca, dar fiecare are dreptu la parere si sa ceara, daca primeste norucl lui daca nu asta e