Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!

#46803 Re: Re: Chimcomplex Borzeşti: am depus o ofertă pentru preluarea activelor Oltchim

2016-04-29 20:13

#46802: Dany - Re: Chimcomplex Borzeşti: am depus o ofertă pentru preluarea activelor Oltchim 

 Daca salariatii tac si actionarii dau doar cu pixul,  inconstienti fiind si in consecinta agoniei in care se afla Oltchim. DA, acest Chimcomplex sunt in tandem cu PCC care storc bucata cu bucata Oltchimul.

Raspunsuri

Dany

#46804 Re: Re: Re: Chimcomplex Borzeşti: am depus o ofertă pentru preluarea activelor Oltchim

2016-04-29 20:20:11

#46803: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM! - Re: Re: Chimcomplex Borzeşti: am depus o ofertă pentru preluarea activelor Oltchim 

 Nu cred ca e in tandem cu PCC. Vuza e singur. Ma rog, cu securistii lui.

O sa preia Oltchim si apoi o sa il vanda in scurt timp impreuna cu Chimcomplex, la altii de afara.

Somes Dej a nenorocit-o.

Iasitex, la fel. 

Chimcomplex e controlata prin A2 Impex. Iasitex are o participatie de 45% din A2 Impex iar Vuza face licitatie sa vanda participatia Iasitex la A2 Impex pe o suma mica, care subevalueaza Chimcomplex si cu plata in rate pe cinci ani! Practic, licitatia e facuta tot pentru el, doar ca sa mute partile sociale detinute de Iasitex pe alta firma. Ca a facut o multime de firme, de suveici. Prin aceasta "licitatie" el devalizeaza Iasitex.

DNA-ul ar trebui sa verifice achizitiile lui Vuza de intreprinderi de la AVAS, de cum le-a adus in sapa de lemn. Sa verifice si suveicile.