Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

Quoted post

Lrv

#31 Re: legea CORECTA

2016-03-18 19:14

#15: robert - legea CORECTA 

 Bun si daca un om ce consuma alcool intr-un bar se imbata si vine si baga cutitul in mine ca nu gandeste limpede,asta nu-mi afecteaza sanatatea?Eu zic ca de la fum mori mai greu decat de la un cutit infipt in gat,asa ca nu mai stati sa vedeti ce e daunator si ce nu,traim oricum intr-un mediu unde mai totul este daunator incepand de la apa pana la lumina soarelui.Asa ca sunt multe alte chestii de schimbat,asta ar fi ultima problema a acestei tari.De ani de zile de cand se fumeaza in baruri nu a venit niciun fumator sa reclame,cum a propus o comunista infecta proiectul asta de lege v-ati simtit toti afumati si bolnavi.Scutiti-ma ca suntem un popor de plangaciosi,va omoara setea de a urma turma.

Raspunsuri


Musafir

#46 Re: Re: legea CORECTA

2016-03-18 19:50:30

#31: Lrv - Re: legea CORECTA 

 lasa ca nimeni nu se imbata dintr-o bere sa te omoare, dar ii suficient un singur fum de tigara sa ma imputi si pe mine, nefumatorul.

 

si apropo de urmat turma, toti dependentii de tutun cam asta fac, urmeaza turma...


Musafir

#386 Re: Re: legea CORECTA

2016-03-19 01:51:02

#31: Lrv - Re: legea CORECTA 

 Daca stam sa luam cazurile extreme ... Si un fumător poate arunca un chiștoc de Țigara nestins si sa dea foc localului ... Si uite cum fumatul ucide. Pe bune acum. Legea asta e de câțiva ani si in alte state din Europa,știu ca e mai comod sa fumezi oriunde si oricând,dar cel care nu fumează nu este obligat sa ti suporte tie fumul de Țigara! 


Musafir

#2466 Re: Re: legea CORECTA

2016-03-22 18:43:29

#31: Lrv - Re: legea CORECTA 

 daca ai avea de ales dintre o moarte prin injunghiere si una prin cancer, care ai alege-o? Banuiesc ca pe aia care te chinuie mai putin. Dar sper sa ai cancer pe viitor

RedSkin

#2535 Re: Re: legea CORECTA

2016-03-23 22:43:44

#31: Lrv - Re: legea CORECTA 

 Dar am o intrebare, un fumator care bea e mai putin periculos decat un nefumator care bea sau ce?E aberant ce spui!Adica fumatorii beau poate mai mult ca nefumatorii, fiindca sunt oameni slabi cu vicii...