Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Quoted post


Musafir

#49 Re: Re: Re:

2016-01-29 18:38

#47: mandy - Re: Re:  

 Asa vorbeste o persoana cu facultate? Spre surprinderea ta am luat bacul si am ales postliceala deoarece despre facultatea din orasul meu se stie mai peste tot cat de buna e. Iar daca nu invatam, azi nu mai aveam loc de munca. Uite ca eu cu postliceala am reusit sa obtin rezultate mai bune la concurs decat altii cu facultate pt ca ce fac , fac din pasiune, si stiu ca nu conteaza ce termini, conteaza cat de multe stii la final. Tu probabil nu intelegi lucrurile astea. Si sa stii ca exista si postliceale cu admitere. Nu eu sunt nimic, sau mizerie de om, ci tu si cei ca tine care vorbesc in halul asta. Tu pretinzi ca esti ceva ce nu esti, te crezi om destept dar felul tau de a vorbi  lasa de dorit. Hmm sau poate pt ca faci parte din categoria celor care se cred superiori desi caracterul dovedeste contrariul, te simtisi jignita, si ca orice om incult, incerci sa te aperi jignind. Stai linistita, tu ca om esti cu mult inferioara unora care poate nu au nici scoala si nici nu au cu ce sa traiasca de la o zi la alta, dar stiu sa fie oameni! Incearca sa iti mai dezvolti creierul, gandirea, si dupa spune-ti parerea. Iarta-ma ca iti spulber visele, dar nu toti cei care fac facultatea sunt si destepti, cum nu toti cei care fac o postliceala sunt prosti, nu trebuie sa generalizezi. Tu esti incapabila sa privesti un lucru din mai multe unghiuri, jignesti, vorbesti exact ca un om jalnic si totusi te crezi desteapta. Intr-adevar, mi-ai facut o demonstratie a inteligentei tale.

Raspunsuri

m.g.

#118 Re: Re: Re: Re:

2017-04-06 11:40:44

#49: - Re: Re: Re:  

 Felicitari pt. comentariu. Intr-adevar n-o sa poti avea niciodata un dialog cu un prost pt. ca toti prostii se cred buricul pamantului, ei stiu tot, nimeni nu mai e ca ei.