Spune NU Ansamblului Rezidential din Strada Jepilor, Brasov !

Quoted post

Marius

#137 Re:

2016-01-08 14:27

#102: -  

Sa stii ca si eu am vrut sa ma mut in Racadau. Chiar este frumos. Dar stai putin pe un scaun ca o sa iti zic una de o sa cazi de uimire. Stiai ca inainte de blocul undei stai, si sub tine era padure?

Uaaaau...

Stiu

Uaaaaaaaaauuuu

Stii de ce e Racadau un cartier frumos? Pai in primul rand pentru ca este un cartier. Format din blocuri.

Stii ce inseamna ca un cartier sa fie aproape de padure? Adica sa fie padurea langa el. Deci cum ar veni: ai pe o parte blocuri si pe alta padure. Stiu ca e deosebit de greu de inteles lucrurile astea incredibil de complicate dar am sa incerc sa iti dau multe ragaz ca sa pricepi.

Deci daca adaugi blocuri in cartier, nu inseamna ca nu mai ai padure in cartier. Inseamna doar ca nu mai esti tu ultimul ghiolban care sta intre betoane si se plange de restul betoanelor. Mai e un ghiolban intre tine si padure. Atat. Uite-te la harta brasovului pe Google Maps, o sa vezi ca e padure de la balconul tau chicios si pana la timisu de sus. Daca se mai face acolo un ansablu nu inseamna ca nu mai e padure in cartier, deoarece si blocul ala face parte din cartier, si padurea e langa el.

E ca si cum s-ar plange de ala care sta pe strada Carpenului ca blocul tau de pe Jepilor ii intristeaza copii.

Raspunsuri


Musafir

#141 Re: Re:

2016-01-12 09:45:36

#137: Marius - Re:  

 iti apartine locul?  in curand se vor constru blocuri si pe Tampa, sa nu uitam de tigania facuta la Belvedere, atat cat mai avem spatiu verde trebuie protejat.

Sa nu mai vorbesc de atitudinea ta si de modul in care iti impui punctul de vedere.