Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Quoted post


Musafir

#30 Re: Re:

2015-12-02 12:37

#18: - Re:  

 Imi permit sa contrazic....ani la rand...cot la cot cu noi..cei tineri au facut facultatea fetele din spital...asa imi place sa le spun...veneau destul de des...unii doctori le permiteau sa mai sara cursurile...dar recuperau...erau fete cu familie si kinim un copil...aveau deja un servici...cum ele au putut....trebuie sa poata toata lumea....eu fac parte din generatia tanara pe mine ma lasa rece oarecum de cum se va face aceasta echivalare...dar pt acele fete nu este corect...cum ele eu putut asa pot si restul...in ture se poate face o facultate...numai ca ajungi efectiv sa nu mai stii ce inseamna familie....unele din ele faceau si naveta.....SE POATE...!!!!

Raspunsuri


Musafir

#41 Re: Re: Re:

2016-01-12 22:36:33

#30: - Re: Re:  

 Si iti dai seama, in situatia asta,  cat de mult au invatat ele la facultate? Probabil au facut-o de mantuiala. Si eu fac parte din generatia tanara, probabil mai tanara ca tine (deduc din comentariu) si ma lasa rece gandirea de turma si rautatea pe langa multe altele. Ganeste-te ca daca va fi o echivalare ( desi nu cred), cele care vor sa echivaleze o sa trebuiasca sa invete iar, sa studieze un an probabil sau mai mult. Echivalarea nu se poate obtine de la o zi la alta. Si nu vad de ce ar fi deranjate de asta persoanele cu facultate ( mai ales daca si-au ales sa lucreze in domeniul medical din pasiune).