Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Quoted post


Musafir

#2181 Re: Re:

2015-11-24 09:26

#2179: - Re:  

 Nimeni nu-i mai presus de lege!

Nu ma intereseaza legile din alte tari, iar legea romana prevede obligatia emiterii de factura / bon fiscal pentru orice prestare de serviciu sau vanzare de produse, altfel este evaziune fiscala sanctionata penal.  

Daca vanzatorul de la coltul strazii este obligat sa emita bon fiscal pentru painea care ti-o vinde, de ce popa nu trebuie sa-ti dea bon pentru lumanarea pe care o cumperi? Nu vrei sa iei bonul, nu ai decat, dar el este obligat, ca orice comerciant din tara asta, sa emita acel bon. Din cauza unora ca tine am ajuns sa dam bir anual Bisericii precum Inaltei Porti pe timpul otomanilor !

Daca nu esti unul / una dintre ei, trezeste-te la realitate, uita-te in jurul tau si vezi adevarul faptelor lor, nu doar asculta vorba ce-o spun la slujba !!!!!!

Raspunsuri


Musafir

#2183 Re: Re: Re:

2015-11-28 00:31:13

#2181: - Re: Re:  

 Nu sunt unul din ei.Mai iesi si tu,mai plimba-te pe afara...cand e vb de legalizarea homosexualilor,prostitutiei si altele,vrem o tara ca afara,in cazul asta nu te intereseaza legile altora...Ma indoiesc ca aprinzi tu vreo lumanare,dar chiar ar fi penibil sa-ti bata bon pt ea...Uite,eu am luat lumanari din piata(nu sunt obligat sa le cumpar de la pangar)si  ghici,nici acolo nu mi-a dat niciodata bon."vorba ce-o spun la slujba" :))) ai idee ce inseamna o slujba?