Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!


Musafir

#2176

2015-11-17 19:02

Pentru norma de vanzare a lumânărilor impusă bisericilor si multe altele pe care probabil nu le cunosc. Este un vot împotriva conducerii bisericii nu împotriva bisericii. Dumnezeu sa ma ierte dacă am greșit!

Musafir

#2177

2015-11-19 11:57

Ca e urat cu crengi

Musafir

#2178

2015-11-19 19:38

Pt ca se uita practi misiunea afacerea ii ia locul

Musafir

#2179 Re:

2015-11-21 09:31

#2094: -  

 biserica ortodoxa nu este doar in Romania,iar taxe sunt peste tot la biserica ,mai mari in alte tari...ce popor suntem...nici in Rusia,Grecia sau Ucraina nu ti se da bon la lumanari,esti de groaza.


Musafir

#2180

2015-11-23 19:13

Pentru ca Patriarhul Daniel nu a făcut nimic în legătură cu accidentul din clubul #colectiv după câteva zile după ce a apărut la televizor a început sa trimită 3 preoți acolo înseamnă lipsa de respect pentru cei care au pierit în club . El a transmis condoleanțe celor din Franța !!!

Musafir

#2181 Re: Re:

2015-11-24 09:26

#2179: - Re:  

 Nimeni nu-i mai presus de lege!

Nu ma intereseaza legile din alte tari, iar legea romana prevede obligatia emiterii de factura / bon fiscal pentru orice prestare de serviciu sau vanzare de produse, altfel este evaziune fiscala sanctionata penal.  

Daca vanzatorul de la coltul strazii este obligat sa emita bon fiscal pentru painea care ti-o vinde, de ce popa nu trebuie sa-ti dea bon pentru lumanarea pe care o cumperi? Nu vrei sa iei bonul, nu ai decat, dar el este obligat, ca orice comerciant din tara asta, sa emita acel bon. Din cauza unora ca tine am ajuns sa dam bir anual Bisericii precum Inaltei Porti pe timpul otomanilor !

Daca nu esti unul / una dintre ei, trezeste-te la realitate, uita-te in jurul tau si vezi adevarul faptelor lor, nu doar asculta vorba ce-o spun la slujba !!!!!!


Musafir

#2182

2015-11-25 22:02

da-l drecu de mincinos ce fura..

Musafir

#2183 Re: Re: Re:

2015-11-28 00:31

#2181: - Re: Re:  

 Nu sunt unul din ei.Mai iesi si tu,mai plimba-te pe afara...cand e vb de legalizarea homosexualilor,prostitutiei si altele,vrem o tara ca afara,in cazul asta nu te intereseaza legile altora...Ma indoiesc ca aprinzi tu vreo lumanare,dar chiar ar fi penibil sa-ti bata bon pt ea...Uite,eu am luat lumanari din piata(nu sunt obligat sa le cumpar de la pangar)si  ghici,nici acolo nu mi-a dat niciodata bon."vorba ce-o spun la slujba" :))) ai idee ce inseamna o slujba?


Musafir

#2184 Re:

2015-11-28 00:34

#2180: -  

 asa a manipulat televiziunea lumea...daca ai fi mers la biserica ai fi vazut ca s-au facut slujbe,rugaciuni IN BISERICA chiar de-a doua zi,pt cei din tragedie.In biserica  e important,nu la club!!Liturghia,cea mai importanta slujba,s-a facut in biserica.


Musafir

#2185

2015-11-28 12:58

Ptr opulenta si lipsa de modestie de care dã dovada fara pic de smerenie

Musafir

#2186

2015-11-28 23:55

Acțiunile actualului Patriarh Daniel în ultimul timp au creat o antipatie a românilor credincioși (incontestabil) față de biserică, iar ultima picătură a fost acțiunile și declarațiile acestuia în tragedia ‪#‎Colectiv‬, ceea ce este un lucru la fel de tragic cu consecințe grave pentru națiune, care trebuiesc urgent reparate. Poporul Român a fost, este și va fi unul din cei mai credincioși oameni din lume, iar Patriarhul Daniel se crede la "serviciu" și ne vede ca pe niște consumatori, și nu ca pe credincioși. Biserica Română trebuie urgent să-și recapete încrederea poporului, iar asta o poate face doar având un alt patriarh.

Musafir

#2187

2015-11-30 14:50

M-am saturat da toti acesti mafioti care profita de pe urma oamenilor, acesti asa-zisi "slujitori ai Domnului". Abia astept ziua (daca intradevar va exista) cand oamenii vor uita de concepte precum Dumnezeu, religie, etc.

Musafir

#2188

2015-12-03 08:28

Pentru că m-am saturat de halul in care au exploatat oameni lui Dumnezeu (cum li se spun lor) credința in România, au ajuns să facă afaceri de pe urma credincioșilor.

Musafir

#2189

2015-12-05 17:35

Am semnat pentru ca distruge Biserica lui Hristos.Este mason desi nu recunoaste.Nu numai patriarhul ci tot sinodul trebuie revizuit si scosi la pensie la 65 de ani asa cum si ei scot pe preoti la pensie la 65 de ani.Patriarhul si toti mitropolitii si episcopii sunt calugari si au jurat saracie de buna voie. Atat patriarhul cat si ceilati mitropoliti si episcopi in ultimii 8 ani au dublat aparatul lor administrativ cu tot felul de consilieri si inspectori pe spinarea credinciosilor.

Musafir

#2190

2015-12-05 22:53

Nu-mi inspira incredere !

Musafir

#2191 Re:

2015-12-06 20:20

#2190: -  

 Nu-l mai vota!! :)))))


Musafir

#2192

2015-12-09 22:04

Poate sunt Ateu dar ceva farama de credinta am,din pacate "parintele" ,"pramatie" Daniel nu ma reprezinta in fata Domnului,si nu numai el,in general Ortodoxism-ul si multe alte religii mincinoase nu fac decat sa ma indeparteze de Dumnezeu,nu face ca popa,fa ce zice popa,da io vreu invers,vreau sa traiesc in luxul lu popa si dupa aia sa ascult "invataturile" lui!

Musafir

#2193

2015-12-16 03:39

Am semnat aceasta petitie pentru ca atata timp cat acest specimen e la carma Bisericii , aceasta se indeparteaza tot mai mult de invataturile lui Iisus.

Musafir

#2194

2015-12-20 13:43

Te umple de sila

Musafir

#2195

2015-12-28 19:18

De ce am semnat aceasta petitie? DEMISIA Patriarhului Daniel!!! De-asta na.

Musafir

#2196

2016-01-01 18:27

De la un Patriarh asteptam indrumare si inteleptciune,lucruri care lipsesc de la actualul patriarh.
Marinela si Ion Serban

#2197 STOP clopotelor asurzitoare

2016-01-02 08:26

Un "Pastor" trebuie sa fie deschis la cererile oamenilor atunci când o problema creeaza momente exagerat de dezagreabile, in fapt, exista milioane de români care cer bisericilor de a limita in primul rând volumul sonor al clopotelor, din cauza caruia implicit deranjeaza frecventa si durata clopotelor, cine are urechi de auzit sa auda, românii nu pot aprecia aceasta stare de indiferenta nesfârsita.

Astazi e timpul sa apara din partea bisericilor o schimbare si o deschidere.

Ion si Marinela Serban

#2198 Re: STOP clopotelor asurzitoare

2016-01-02 08:29

#3: -  

Un "Pastor" trebuie sa fie deschis la cererile oamenilor atunci când o problema creeaza momente exagerat de dezagreabile, in fapt, exista milioane de români care cer bisericilor de a limita in primul rând volumul sonor al clopotelor, din cauza caruia implicit deranjeaza frecventa si durata clopotelor, cine are urechi de auzit sa auda, românii nu pot aprecia aceasta stare de indiferenta nesfârsita.

Astazi e timpul sa apara din partea bisericilor o schimbare si o deschidere.


Musafir

#2199

2016-01-06 11:18

sunt multe de spus... ceia ce bate cam tare la ochi este ca popii (probabil la porunca patriarhului) au mers de boboteaza pe la case cu cereri pentru schimbarea constitutiei... si vrand nevrand batranicele de la tara le semneaza fara sa stie macar ce semneaza.... oare de cand fac popii politica?... stiu ca nu sunt toti popii vinovati... intreaga vina o are asanumitul Patriarh....


Musafir

#2200 Re:

2016-01-08 16:39

#2199: -  

 adica esti homosexual...