VREM SPITALE NU CATEDRALE

Quoted post

Ionelia

#213 Re: Re: Vrem sa traim,nu sa fim ingropati!

2015-11-01 11:58

#204: - Re: Vrem sa traim,nu sa fim ingropati! 

Pentru ca toti cei care traiesc in tara asta de asta au nevoie: de minimul necesar sa supravietuiasca, nu de fala cultelor religioase,indiferent care sunt acelea!Ca banii munciti si platiti din salariile lor sa mearga acolo unde trebuie! Muncesc in fiecare zi de la 18 ani si vreau sa am o sansa in fata mortii ,nu un loc de veci,nu un resemnat "Dumnezeu sa-l odihneasca"!

Treziti-va! Mor oameni langa voi , altii sufera cumplit si inca va inchinati in catedrale uriase!Documenteaza-te cu privire la banii care sunt destinati cultelor religioase.Sunt indignata ca exista oameni care nu vor sa vada dincolo de POVESTI auzite incontinuu de mici ! NU ESTE NEVOIE DE ALTCEVA DECAT DE UMANITATE SI SUFLET pentru a-ti pastra credinta!Nu-mi trebuie o piramida ca sa cred in Dumnezeu!

Vreau sa vad cum TU,BISERICILE si oricine are puterea asta sa puna umarul pentru construirea unei societati normale, in care sa ai o SANSA LA VIATA!

Raspunsuri


Musafir

#220 Re: Re: Re: Vrem sa traim,nu sa fim ingropati!

2015-11-01 12:11:46

#213: Ionelia - Re: Re: Vrem sa traim,nu sa fim ingropati! 

 de ce nu intelegi,ca nu statul finanteaza bisericile???!!!de ce comparam mere cu pere?ce treaba ai cu oamenii care doneaza pentru biserici?tu unde ai donat pentru construirea unui spital??!!