Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!
Quoted post
Musafir |
#502015-07-16 14:53Alături de familie, trebuie să privim și spre școală, spre biserică, spre primărie... Aceste instituții își iau banii degeaba, sunt inexistente!!!!! Rușine să le fie....!!!Aceasta e imaginea unei părți a României, cu privire la care, dacă ar exista instituții cu adevărat în țara aceasta, ar trebui să ia măsuri. Sunt plătite aceste instituții șă ne protejeze și nu își fac treaba... Moldova este cea mai agresivă regiune a țării!!! Și, părerea mea, dacă instituțiile sunt indiferente, ar trebui să profite toată lumea, nu doar agresorii!! Așa că, dacă aș fi tatăl acelei fete, pe rând i-aș prinde pe fiecare, și i-aș viola dar nu cu organul meu, să nu mă murdăresc, aș găsi eu cu ce.... I-aș poza dezbrăcati și le--aș lipi pozele prin tot satul ăla de ticăloși, DAr, din păcate, bărbații din țara asta sunt niște lași, precis că tatăl fetei nu are nici o putere, nu va lua nici o măsură, nu-l va ajuta numeni.... Eu am ajuns să cred în: ,,ochi pentru ochi și dinte pentru dinte,,, din păcate!!!!! TInerico, ridică-ți capul, nu te distruge pentru ceea ce ai pățit, du-te și te înscrie la Karate, judo, Jiu-jitsu, învață și în câțiva ani, îți vei face singură dreptate!!! Poți să devii foarte puternică, urmare a șocului prin care ai trecut!! Te pup, îți sunt alături!!!! Huo, huliganii!!! |
Raspunsuri
Musafir |
#9991 Re:2015-07-20 17:37:52Nu şcoala îi susţine acum pe tineri şi nici biserica. Mai are vreo putere acum şcoala? Cadrele sunt constrânse acum de tot. Aproape că nu mai au voie să le spună elevilor nici ,,daţi-vă mai acolo!,, pentru a nu rămâne fără loc de muncă. Nu şcoala e de vină ci.......SISTEMUL! AICI NE-AU ADUS POLITICIENII ŢARA! Biserica?!!!!!!! Oare nu părinţii trebuia să pună bazele unei educaţii spirituale? Ce trebuia să facă preotul? Să meargă după ei prin discoteci, prin baruri să-i adune de pe acolo şi să le spună ce trebuie să facă şi ce nu trebuie. De ce dăm vina numai pe anumite instituţii? Oare educaţia de bază nu începe din familie? Ce+au făcut părinţii în acest sens? Au ştiut probabil să ,,pompeze,, în ei bani de când erau mici şi doar atât. N-au ştiut să le ceară, n-au crescut nişte copii responsabili şi de aceea s-a ajuns aici. Oricum, merita CONDAMNATI, iar acel suflet rănit merită susţinerea a cât mai mulţi români din .......... ROMÂNIA. Spun asta pentru că văd foarte multi de peste hotare. |
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
29412 Creat: 2025-02-03
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
1698 Creat: 2025-07-09
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
852 Creat: 2025-07-11
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
1087 Creat: 2025-07-09
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
2496 Creat: 2025-07-04
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
385 Creat: 2025-07-02
Vrem libertatea de a ne folosi contribuția la sănătate și la privat!
64 Creat: 2025-07-12
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
758 Creat: 2025-07-07
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
451 Creat: 2025-07-05
Respectarea programei la definitivat – Educația timpurie nu e caracterizare!
369 Creat: 2025-07-10
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
858 Creat: 2025-07-05
Stop facturării apei de ploaie și a pierderilor din rețea! Vrem tarife corecte la apă în județul Hunedoara!
139 Creat: 2025-07-10
Petiție in vederea opririi privatizării rețelei de apă în comuna Stoenești (de către echipa PSD)!
24 Creat: 2025-07-11
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4295 Creat: 2025-06-14
Cerem demiterea lui Florin Talpan din funcția de jurist al CSA Steaua București
1517 Creat: 2025-06-28
Drept la sănătate pentru mame și soții casnice – păstrați coasigurarea!
224 Creat: 2025-07-04
Demisia Mihail Neamțu!
2706 Creat: 2025-06-25
PETIȚIE PENTRU MENȚINEREA PERSONALITĂȚII JURIDICE A ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 200
235 Creat: 2025-07-10
Vrem McDonald's In Turda!
1041 Creat: 2025-05-04
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
15063 Creat: 2021-04-05