Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#41223 POATE VA INTERESEAZA. BREAKING NEWS: Liviu Dragnea vine la Vâlcea! Cine-l primeste?

2015-07-08 13:25

 

BREAKING NEWS: Liviu Dragnea vine la Vâlcea!
IUL 08, 2015 SCRIS DE  MAGDA POPESCU

Coordonatorul politic al PSD, Liviu Dragnea, se va afla joi, 9 iulie a.c. în judeţul Vâlcea. Fostul preşedinte executiv al PSD va participa, la Casa Sindicatelor din municipiul Râmnicu Vâlcea, la o întâlnire cu activul de partid, cu preşedinţii de organizaţii, primari şi consilieri judeţeni, după care la orele 13.30 va face declaraţii de presă.

Programul lui Liviu Dragnea este unul extrem de condensat, întrucât, după cum se ştie, coordonatorul politic al PSD este în turneu prin toată ţara. Acesta vine de la Sibiu, trece pe la Vâlcea, iar următoarea sa oprire va fi judeţul Argeş.

Raspunsuri

DEZBINA,CORUPE,CA SA CISTIGI.RAZBOIUL ASTA IMPUTIT.

#41227 IL PRIMESTE FOTA CU MULTA MU...IEEE,CITITI BINE CERNEVISTILOR CA FOTA NU MINTE,

2015-07-08 14:02:12

#41223: - POATE VA INTERESEAZA. BREAKING NEWS: Liviu Dragnea vine la Vâlcea! Cine-l primeste? 

 IL APARATI SI PUPATI IN C,,UR PE GAOAZA,AI LUATI APARAREA LA UN TRADATOR SI CORUPT CARE SI LA ORA ACTUALA E FIUL [SUGACIUL PU ..LI]LUI TACSO CERNEV[CRA CRA NU AI FUGIT IN BULGARIA?]CARE IL   INVATA TOATE NEMERNICIILE,CA SA NU MAI ZIC DE MU..ISTUL DE PIPEREA CARE V A DAT BANII PT. A RACIOLA FRAIERII CARE VOR PLECA ACASA IAR BORFASII CRED CA VOR RAMINE.......VA READUC AMINTE DE INTILNIREA DINTRE CERNEV[TRADATORUL] SI BOSOROGUL IMPUTIT POPESCU VALENTIN?...ASTIA AU DISTRUS MENTCHIMUL MAI GAOZAREEEE[BOIER MOFLEA ZIS GAOAZA RETARDATA],ASTIA CU BUNA STIINTA A MU..ISTULUI DE VINCEA,MINCAMIAI PU...LA VINCEOOO......BIDINEEE,NU MAI AI CE VORBI CU MINE,PAAAAAAAAAAAAAAA


Musafir

#41297 POATE VA INTERESEAZA. BREAKING NEWS: Liviu Dragnea vine la Vâlcea! Cine-l primeste?

2015-07-09 12:37:59

#41223: - POATE VA INTERESEAZA. BREAKING NEWS: Liviu Dragnea vine la Vâlcea! Cine-l primeste? 

Coordonatorul politic al PSD, Liviu Dragnea, se va afla joi, 9 iulie a.c. în judeţul Vâlcea. Fostul preşedinte executiv al PSD va participa, la Casa Sindicatelor din municipiul Râmnicu Vâlcea, la o întâlnire cu activul de partid, cu preşedinţii de organizaţii, primari şi consilieri judeţeni, după care la orele 13.30 va face declaraţii de presă.

Programul lui Liviu Dragnea este unul extrem de condensat, întrucât, după cum se ştie, coordonatorul politic al PSD este în turneu prin toată ţara. Acesta vine de la Sibiu, trece pe la Vâlcea, iar următoarea sa oprire va fi judeţul Argeş.

Si a venit! Si ce aflam din presa locala? Care este oful politicienilor PSD-isti valceni?
Va spun eu si vedeti si voi din articolul de mai jos: cine sa ia locul raposatului Cilea si cum sa fie marite salariile, pensiile bugetarilor si ale primarilor. Despre OLTCHIM si sa_lariatii sau disponibilizatii de la OLTCHIM - NIMIC, LINISTE, RAMANE CUM AU STANBILIT: PRAF SI PULBERE.


http://arenavalceana.ro/2015/07/09 

Joi, 9 iulie, Liviu Dragnea, fostul preşedintele executiv al Partidului Social Democrat şi ministru al Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice, s-a întâlnit cu colegii săi de la Vâlcea.

Cu primarii social-democraţi din judeţ, strategul PSD a discutat în primul rând despre proiectele de infrastructură. Alte subiecte abordate s-au referit la salariile şi pensiile primarilor, la statutul acestora în general, întrucât sunt instituţii care îi consideră demnitari, iar altele îi bagă în breasla funcţionarilor publici. „Când vine vorba de drepturile lor, e luată în considerare calitatea care îi dezavantajează cel mai mult, deci au toate motivele să fie supăraţi. În opinia mea, primarii trebuie să beneficieze de toate avantajele de care beneficiază şi ceilalţi aleşi, cum ar fi parlamentarii. Am discutat şi despre mărirea salariilor pentru preşedintele ţări, miniştri şi parlamentari. Dacă această decizie nu este urmată de mărirea salariilor în tot sistemul public, ar rămâne o greşeală. Sunt sute de mii de români care lucrează la stat şi au salarii foarte mici”, a subliniat Liviu Dragnea. Fostul ministru s-a arătat convins că Guvernul va găsi soluţii pentru aceste probleme, dar şi pentru continuarea şi finalizarea proiectelor de dezvoltare locală. „Foarte c_urând, va fi o rectificare bugetară şi această problemă va fi tratată cu prioritate. În ceea ce priveşte situaţia PSD Vâlcea, eu cred că organizaţia este bine structurată, dar care acum se află într-o competiţie. Deputatul Costi Rădulescu, liderul interimar, şi-a anunţat de ceva vreme intenţia de a candida pentru funcţia de preşedinte al PSD Vâlcea. Azi, în sală, şi-a anunţat candidatura şi senatorul Laurenţiu Coca. Deci, la ora asta, avem doi competitori. Cu drag şi prietenie, eu le-am cerut ca această competiţie să fie una calmă şi să nu depăşească un nivel de rivalitate care să afecteze partidul. În 75 % dintre judeţe, alegerile interne sunt încheiate. Până în septembrie, se vor finaliza peste tot, inclusiv la Vâlcea. Eu le-am cerut colegilor de la Vâlcea să mute mai devreme alegerile. Pentru noi, la nivel naţional, important este ca în septembrie să nu mai avem această preocupare. Luna septembrie poate fi una complicată sau nu”, a mai precizat social-democratul.