Pipera pentru oameni
Quoted post
Musafir |
#22015-07-05 15:39Dle primar, nu va ganditi ca in acest cartier sunt persoane batrane,bolnave, nu v-ati gandit la un spital , nu va ganditi ca sunt persoane care nu au grija conform deciziei dvs de curatenia din jurul curtilor, aveti atati functionari la primarie care sunt platiti din banii nostrii, nu am vazut nici unul pe teren in Pipera care sa faca control, sa amendeze acolo unde este cazul, stiti numai sa ne luati impozite, este corect, procedati cum trebuie pentru a va mentine propunerile de la alegeri, nu avem apa, nu avem strazi asfaltate, nu avem canalizare, avem numai interese din partea salariatilor primariei, unde am inteles cand am platit impozitul anual pt cladire ca sunt numai rude. Poate ar fi cazul sa ne dati si explicatii. |
Raspunsuri
Musafir |
#15 Re:Class despre lucrari in Pipera2015-07-17 16:07:57Primaria Voluntari confunda ,bdul Pipera cu un DN?! Aceasta Sos.Pipera-Tunari s-a dezvoltat ca o zona rezidentiala,apoi a primit si numele de "bulevard". Acum vreti sa functioneze ca o sosea sau drum national? Ar trebui sa va ganditi la confortul si siguranta locuitorilor de aici,care a fost si pana acum precar! |
Vasile |
#34 Re#22015-10-12 17:16:49În primul rând trebuie să se știe faptul ca bunul nostru primar Pandele Costel nu a învestit bani pentru dezoltarea cartierului pipera de când îl știu ca primar. Pipera nu l-a votat ca primar si el știe acest lucru iar ca o mică "răzbunare" a lăsat pipera la sfârșit cu toate că aici a avut o grămadă de interese. Banii din buget erau și sunt puși în voluntari pentru că acolo sunt pomanagii care îl voteză, dacă postul de primar depindea de pipera era de mult plecat din postura de primar. E inadmisibil ca în zona pipera unde boomul imobilar a fost imens după revoluție tu să nu susţii ca primar acesta zonă. După 25 de ani tu ca primar nu poti rezolva asfaltarea străzilor în pipera, nu ai reușit o canalizare. Vreau să vă spun că strada pe care locuiesc este asfaltată de prin 2000 dar să vedeţi a fost făcută cu banii noștri strânși prin chetă, canalizarea la fel. Este trasă prin fundul curţilor tot pe banii noștri. |
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
28009 Creat: 2025-02-03
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
2327 Creat: 2025-07-04
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
689 Creat: 2025-07-09
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
394 Creat: 2025-07-11
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
808 Creat: 2025-07-09
Respectarea programei la definitivat – Educația timpurie nu e caracterizare!
309 Creat: 2025-07-10
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
701 Creat: 2025-07-07
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
396 Creat: 2025-07-05
PETIȚIE PENTRU MENȚINEREA PERSONALITĂȚII JURIDICE A ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 200
223 Creat: 2025-07-10
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
2537 Creat: 2025-07-06
Stop facturării apei de ploaie și a pierderilor din rețea! Vrem tarife corecte la apă în județul Hunedoara!
103 Creat: 2025-07-10
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
821 Creat: 2025-07-05
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4278 Creat: 2025-06-14
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
15053 Creat: 2021-04-05
Solicitare OPTIMIZARE PUZ- Campus Educational Otopeni- consultare publica;
30 Creat: 2025-07-10
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
277 Creat: 2025-07-02
Drept la sănătate pentru mame și soții casnice – păstrați coasigurarea!
213 Creat: 2025-07-04
Demisia Mihail Neamțu!
2695 Creat: 2025-06-25
Păstrarea a 2 ore în trunchiul comun al limbii moderne 2 la toate filierele
6501 Creat: 2025-02-06
CEREM RELUAREA LUCRĂRILOR LA BARAJUL RĂSTOLIȚA
250 Creat: 2025-07-02