Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#39266

2015-06-02 20:34

din pacate eu sunt unul dintre cei ce te criticau si nu te criticau pentru greseli de ortografie ci pentru re re re re... la infinit. Stiu ca ai o durere (daca pot sa ii zic asa) si noi o avem si noi suntem convinsi ca in special sindicatul/sindicaterle au o mare parte din vina si institutiile abilitate ale statului au o vina , nu mai vorbim despre cei care ne-au furat , nu mai vorbim despre complicitatea guvernului, dar noi, noi oare nu avem nici-o vina? Suntem 1000, de ce atunci cand ar trebuii sa avem atitudine nu suntem decat 50 maxim 100 de persoane? De ce trebuie sa ne lasam calcati in picioare ? Eu unul consider ca aceasta petitie are si ea rolul ei dar atitudinea nu ti-o poti exprima numai aici. Oricum in seara asta am descoperit o altfel de "CREANTA OLTCHIM"

Raspunsuri

creanta...dar degeaba

#39267 Re:

2015-06-02 20:46:12

#39266: -  

 Atunci, daca tot l-ai reevaluat, intreaba-l de ce posteaza la infinit legi, citate, cruci, porci zburatori etc etc?

De ce se comporta ca un animal, atunci cand cineva incearca sa il combata la modul politicos?

Ce a facut el CONCRET, in afara de re re re re re postarile sacaitoare???? Pentru el, nu pentru restul.

De ce are mereu impresia ca noi, restul suntem impotriva lui, doar pt ca incercam sa ii ponderam atitudinile de multe ori puerile si isterice?

Cam multe intrebari, nu?

Evident ca va raspunde in stilul paranoic, aruncand cu deja cunoscutele laturi fara nici o noima, pline de ura si aberante.

De aceea eu IMI PERMIT sa ii "vorbesc" ca unui nesimtit si dobitoc.

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#39268 CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

2015-06-02 20:50:28

#39266: -  

 Exista si raspunsuri la intrebarile pe care si eu mi le-am pus si mi-au venit raspunsurile, le stiu dar nu pot face decat public ca acesti ~1000 de salariati fosti angajati Oltchim, suntem de cand am plecat pe poarta societatii, imprastiati si in vacarmul vremurilor de atunci din 2013. Re:re:re: re..., sunt pentru ca au ramas infipte in trecut si sunt de actualitate acum, azi, la ora asta tot ce apare este la zi. Concluzia, nu  s-a miscat nimic de la data disponibilizarilor 2013, din contra au reaparut aceleasi si aceleasi aspecte care apasa pe toti, inclusiv pe cei inca angajati care au vazut cum se desfasora trecutul si viitorul... A avea o conversatie scrisa si chiar si verbala este constructiv, mai grav cu cel de mai sus de tine #39265 , acestia n-o sa intelega in vecii, vecilor, ca au parasit companii si investitori si din motivul acestiu aspect ostil, dau scris asta si stiu ce spun. Repet, au fugit de Oltchim pentru ca au studiat foarte bine si analizat in amanunt, rezultatul fiind, fugim pana nu ne jefuiesc astia.

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.