Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
Quoted post
AI FOST SI RAMAI UN SPOLIATOR, MAI PIPEREA: |
#35029 AI FOST SI RAMAI UN SPOLIATOR, MAI PIPEREA:2015-03-05 07:23La doi ani de la declansarea insolventei la Oltchim Rm Vilcea suntem in prag de vot al adunarii creditorilor asupra planului de reorganizare. Cu o cifra de afaceri lunara de 15 mil euro si un grad de utilizare a capacitatii de productie de 30 % (fata de doar 6 mil euro si, respectiv, 6% in ianuarie 2013), Oltchim are in plata peste 2300 de angajati. In mod indirect, pentru ca s-a mentinut in viata in ciuda asteptarilor si cerintelor FMI, Oltchim tine in viata inca 3000 de locuri de munca la intreprinderile de pe platforma Oltchim, dependente de supravietuirea acestuia. Faceti (ne)stimati hateri comparatia cu falimentul, acela pe care vi-l doriti pentru ca cei care l-au cauzat sa scape nepedepsiti : in faliment nimeni nu ia nimic, intrucit costurile lucrarilor de ecologizare (intinse pe 10 ani de la inceputul lichidarii) sunt atit de enorm de mari, incit depasesc cu 300% totalul sumelor ce ar rezulta din lichidarea Oltchim. PS Estimativ, cei 3000 de vilceni care inca mai au loc de munca in industria direct dependenta de Oltchim genreaza, estimativ, inca 15 mil euro pe an, cu aceeasi destinatie. La aceasta va rog sa adaugati doar tva-ul rezultat din consumul celor 5300 de oameni care isi iau salariile pentru ca am tinut Oltchim in viata in ciuda celor care i-au dorit falimentul. PPS Nici eu nici echipa mea nu am incasat pina in prezent niciun onorariu pentru cei doi ani de chin la Oltchin. Pina acum am lucrat pe datorie. Am fost si pentru acei oameni, chiar si pentru haterii locali, un parakletos, nu credeti?
comentarii: Armand Laurentiu Spiru-Ciobescu Respect !
|
Raspunsuri
CREANTELE OLTCHIM. |
#35030 Re: AI FOST SI RAMAI UN SPOLIATOR, MAI PIPEREA:2015-03-05 07:47:17#35029: AI FOST SI RAMAI UN SPOLIATOR, MAI PIPEREA: - AI FOST SI RAMAI UN SPOLIATOR, MAI PIPEREA: PARTIEEEEEEEEEEEEEE.........CONCEDII PLACUTE, aveti bani de bilete, de avion, aveti bani de plinul la autorurisme, va ajung si de cadouri la amante sau familie...etc. SARLATANIE PRIN SPOLIERE SI NEMERNICIE MARCA Gheorghe PIPEREA LA OLTCHIM. SPOLIÉRE s.f. Acțiunea de a spolia și rezultatul ei; jefuire, prădare; înșelare; spoliație. [Pron. -li-e-. / < spolia].
| ||
OLTCHIM |
#35275 Re: AI FOST SI RAMAI UN SPOLIATOR, MAI PIPEREA:2015-03-12 14:10:21#35029: AI FOST SI RAMAI UN SPOLIATOR, MAI PIPEREA: - AI FOST SI RAMAI UN SPOLIATOR, MAI PIPEREA:
http://www.oltchim.ro/
Conducerea societatii
| ||||||||||||||||
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
28009 Creat: 2025-02-03
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
2327 Creat: 2025-07-04
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
718 Creat: 2025-07-09
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
399 Creat: 2025-07-11
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
810 Creat: 2025-07-09
Respectarea programei la definitivat – Educația timpurie nu e caracterizare!
310 Creat: 2025-07-10
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
703 Creat: 2025-07-07
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
396 Creat: 2025-07-05
PETIȚIE PENTRU MENȚINEREA PERSONALITĂȚII JURIDICE A ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 200
223 Creat: 2025-07-10
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
2537 Creat: 2025-07-06
Stop facturării apei de ploaie și a pierderilor din rețea! Vrem tarife corecte la apă în județul Hunedoara!
105 Creat: 2025-07-10
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
822 Creat: 2025-07-05
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4278 Creat: 2025-06-14
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
15053 Creat: 2021-04-05
Solicitare OPTIMIZARE PUZ- Campus Educational Otopeni- consultare publica;
30 Creat: 2025-07-10
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
277 Creat: 2025-07-02
Drept la sănătate pentru mame și soții casnice – păstrați coasigurarea!
213 Creat: 2025-07-04
Demisia Mihail Neamțu!
2695 Creat: 2025-06-25
Păstrarea a 2 ore în trunchiul comun al limbii moderne 2 la toate filierele
6501 Creat: 2025-02-06
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
22110 Creat: 2025-05-26