Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#34797 Re: de la mine citire

2015-02-27 18:58

#34794: - de la mine citire 

 Sant de acord cu tine in ceea ce priveste disperarea oamenilor ,dar cati si-au cautat serviciu in cei doi ani cat au stat acasa? Nici 10% pentru ca oamenii asteapta banii de la stat .Eu cunosc un disponibilizat care lucreaza din a doua luna dupa ce a fost dat afara de la Oltchim,omul a zis ca nu sta cu manan-tinsa la mila statului, esti platit cat lucrezi cat nu !?! Nem parai.

Raspunsuri


Musafir

#34799 Re: Re: de la mine citire

2015-02-27 19:06:45

#34797: - Re: de la mine citire 

 Maaa, tu ce varsta ai???? Tu in ce tara traiesti si in ce judet???? Sti cati din disponibilizatii 2013 muncesc, vrei statistica, vrei sa sti cati sunt plecati din tara si prin ce trec pe acolo...., tu esti ori plecat cu capul...,si sigur esti plecat dili-dili diliu ..., ori ai prea mult confort in creierul tau si nu sti pe ce lume esti. Iar daca esti inca angajat Oltchim si curand vei devenii disponibilizat 2015, sa te pregatesti de acum..., vei afla.


Musafir

#34800 Re: Re: de la mine citire

2015-02-27 19:17:01

#34797: - Re: de la mine citire 

 SA-TI FIE NU RUSINE, SA TE INGROPI DE RUSINE SI SA-TI SAPI SINGUR GROAPA SI SA TACI. NU ASTEAPTA NIMENI MAAA NIMIC NENOROCITULE  ASTEPTAM  CE  ESTE UN DREPT PE LEGE DIN MUNCA BAAAAAAA ...MUNCAA..., ESTE MUNCA DISPONIBILIZATILOR 2013 SI SALARIILE CREANTE CU TOATE DREPTURILE  SUNT BANII NOSTRI, BANII PENTRU CARE AM MUNCIT SI APAR PESTE TOT IN ACTE MUNCITI IN FUNCTIE DE VECHIMEA IN MUNCA, IAR TU DAI DOVADA CA DACA TE INTREB CE ESTE CCM S-AR PUTEA SA  PICI DE FAZAN, NU STIU DE UNDE SCOTI  PROCENTE, IAR DACA O IEI CU OMUL A ZIS, VEZI SA NU CALCI SI TU CU ZISUL PE ACOLO UNDE NOI CEREM DREPTURILE NOASTRE.