Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#34513 Re: CREANTELE OLTCHIM:

2015-02-23 20:47

#34472: CREANTELE OLTCHIM. - CREANTELE OLTCHIM: 

 nu vreau sa mai comentez pentru ca acum te stiu cine esti si te respect ca om dar asta nu inseamna ca sunt de acord cu tine si cu ceea ce scrii. Putem comenta pana dimineata si asa capos cum te stiu nu vei ceda niciodata cu toate ca undeva in constientul tau poate imi dai dreptate, dar nu vrei sa recunosti pentru ca asta e felul tau de a fi.

Nu uita ca Piperea a dat multe comunicate de care nu s-a tinut niciodata. Nu uita ca Piperea te-a escrocat , ca te-a umilit prin nerespectare legilor acestei tari si ca te va umilii in continuare fara sa aiba nici cea mai mica remuscare.

Oare uiti ca traim in tara lui Ponta, Basescu, Hrebenciuc, Nastase , Udrea, Tariceanu ,Ciorbea, si multi altii ca ei?

Te salut si te respect (ca om).

Daca vreodata ne-am interferat pe aceasta petitie si ne-am mai aruncat cuvinte care nu poate -sigur nu erau cele mai potrivite imi cer scuze, dar si pentru mine si pentru tine exista circumstante atenuante datorita vremurilor pe care le traim.

Oricum timpul ne va da unuia dintre noi dreptate , numai sa avem taria sa recunoastem ca am gresit. eu unul voi avea.

Stima Domnule N

Raspunsuri

CREANTELE OLTCHIM.

#34518 Re: Re: CREANTELE OLTCHIM:

2015-02-23 23:20:46

#34513: - Re: CREANTELE OLTCHIM: 

 Nu sunt N de la Nastase..., insa,  asta este imbucurator, pentru ca inseamna ca suntem foarte multi care gandim la fel si sustinem adevarul, nu ca unii dintre voi care dezamagiti continuu prin ceea ce lasati peste tot in urma voastra total  gresit... Eu te-am respectat si va respect pana la un punct si fac tot efortul sa va respect, v-am mai spus si va mai repet chestia asta, iar, daca nu intelegeti ca a fi respectat este un drept de a fi castigat si nu a mi-l impune mie, nu reusiti in nimic. In ceea ce  priveste comunicatele lui Piperea pana de curand sunt deacord cu tine, ai perfecta dreptate, numai ca acest avocat la vorbe ne-a facut cum spui tu si pe nestiinta si nepriceperea multora din noi/voi, iar in justitie ne-a jucat prin lipsa, absenta, sau greseli elementare de aparare...etc., noi nu existam si nici sindicatele, iar cand a fost  vorba de legi, acte, decizii,..., si iata de cand asteptam noi planul real de reorganizare se indeplineste curand sa fie si pus in aplicare, fi sigur, fi sigur si foarte sigur  cu asa ceva nu glumeste si nici nu mai face declaratii in van, mereu si-a lasat drumul deschis si spre surprize care  pot aparea, nu si acum pana la aprobarea de catre judecatorul-sindic a planului de reorganizare, care este batutut in cui si respectat conform procedurii. Imi cer scuze ca fiind in contre pe aceasta petitie si  ne-am contract intr-adevar la limita si de multe ori prea dur, insa trebuie sa intelegi termenul de creante salariale  este foarte corect in spriinul nostru al tuturor si peste tot trebuie sa-ti sustii/ sustinem creantele salariale plati compensatorii, este foarte important asta si mai este ceva foarte important, nu mai rastalmacii, devia, interpreta,extrage cuvinte dintr-un intreg...s.a.m.d, este groaznic pentru un judecator sa observe atata naivitate si dusa la prostie, iar avocatii care trebuiau sa-si faca treaba alaturi  de noi disponibilizatii.., au fost de toata jena ...nu mai continuam a detalia. Timpul nu se imparte intre mine si tine, intre noi, timpul se imparte intre sistemul dus de ei pe procedura de insolventa si noi cu creantele... si necazurile pe care le avem, observi, aici gresesti si gresiti toti, nu exista batalia noastra pentru ca nu suntem in razboi si ma refer la salariati fost si actuali Oltchim, multi mergeti in continuare pe ideea asta gresita si altii au profitat din plin de situatie...., ai inteles ce iti scriu eu aici..., societatea combinatului chimic Oltchim prin oamenii sai n-au intampinat niciodata perioade de genul asta, ne-a luat pe toti pe nepregatite si  in schimb a lovit brutal in oameni ......, prin niste golaniade  si alte fapte petrecute in vazul tuturor. Acum e important sa ni se achite creantele salarii plati compensatorii.

Salut.

S-A DAT START LA OLTCHIM:

link directional => Bursa de Valori Bucuresti, in data de 20 ianuarie:

 5 februarie 2015 - propunerea planului de reorganizare si depunerea acestuia;

9 februarie 2015- publicarea in Buletinul Procedurilor de Insolventa a anuntului referitor la planul de reorganizare;

2 - 10 martie 2015- votarea planului in cadrul adunarii creditorilor;

in termen de 15 zile de la depunerea la tribunal a procesului-verbal al adunarii creditorilor, prin care planul a fost aprobat, judecatorul sindic trebuie sa se pronunte asupra confirmarii acestuia.

 

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA