Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#31849 DIVERSE IMPORTANTE

2015-01-08 16:52

Stimati colegi,

Nu am mai scris de mult, dar va certati intre voi iar cei care intarata isi fac "temele" asa cum s-a stabilit de la intrarea in insolventa:

1.Salariile compensatorii si salariile restanta nu vor fi in tabelul de creante deoarece se incalca Legea Insolventei. O sa vedeti cine a mintit din 2013 pana acum. ACESTE SALARII TREBUIE ACHITATE!

2.Conform noului CCM va fi prapad cu salariile, care nu au fost indexate macar cu inflatia din 2010 pana astazi.Vor fi scaderi de salarii (cine vrea sta, iar cine nu poate sa plece s-au i se desface CIM-ul!). Multumiri liderilor de sindicat care s-au luptat pentru salariatii de care sunt platiti! (cei care au semnat CCM-ul se pare ca au bube in cap si au semnat pentru a fi iertati de cauza unor bube!).

3.Vom pleca multi acasa cu acordul sindicatelor iar CCM-ul arata ca in OLTCHIM vor ramane 1040 de persoane (pofta PCC). 

MULTUMIM MINCINOSILOR, POLITICIENILOR CORUPTI SI PROFITORILR (SE STIU EI!).

NU VA MAI CERTATI SI JIGNITI. UNITI-VA IMPOTRIVA POLITICIENILOR CORUPTI SI A PROFITORILOR!

SA AUZIM DE BINE , DAR NU PREA CRED!

Raspunsuri

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA SC. OLTCHIM SA.

#31854 SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA SC. OLTCHIM SA.

2015-01-08 18:37:41

#31849: - DIVERSE IMPORTANTE 

 Tu esti ala care ne-ai tot informat si nimic din ce ai spus nu s-a intamplat...sau mai rau sau AGRAVAT....!!!!!!!!!! Baaaa nu va ESTE RUSINE, CRAPATI BAAAA IN NESIMTIREA VOASTRA, URMEAZA ACUM, ... CURAND FAPTA DE CARE VA TOT OCUPATI DE ANI INTREGI.., ANUL ASTA SE LIMPEZESTE SI SITUATIA VOASTRA CARE POATE DECURGE MULTI ALTI SI VETI EXPLICA VOI TOT CE ATI VRUT SA SE INTELEAGA SCOS DIN CONTEXT... , PANA SE VA STI SI DE CE..., SI DE CUM DE...SI MULTE ALTELE... SPOR LA TREABA BAIETI, SA VA INGHITITI TOATE NEMERNICIILE. VA UREZ MULT SPOR IN TOATE FAPTELE VOASTRE COMISE...

 

Legea 85/2006:

10. creantele salariale sunt creantele ce izvorasc din raporturi de munca intre debitor si angajatii acestuia. Aceste creante sunt inregistrate din oficiu in tabelul de creante de catre administratorul judiciar/lichidator;