Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Quoted post


Musafir

#38953 Mesaje de încurajare ale personalităților pentru Felix, după condamnare

2014-08-10 18:39

 

Doctorul Mencinicopschi, condamnat la 8 ani, cu executare, în același dosar: „E în regulă, domnule Voiculescu, dungile verticale ne fac să părem mai slabi!“

Radu Tudor: “Domnule profesor, vă sfătuiesc ca, într-un gest de un cosmic dramatism, să vă împușcați în cur. Grijă mare când o faceți, însă, să nu-i faceți colegului Gâdea gaură în limbă.”

Victor Pițurcă: ”A luat 10 ani în dosarul Ica? Să zică mersi că n-a fost ca mine, în dosarul Vica, no?”

Mircea Badea: „În semn de protest pentru condamnarea celui mai bun și cinstit mogul de presă din România, îmi voi coborî șpagatul în bernă.“

Victor Ponta: “Sper că domnii Tom și Jerry sunt mulțumiți acum.”

Mircea Badea: ”Sărumâna, vă rog aprobați discursul pentru diseară în emisiune: Jigodia aia de Băsescu, că asta e, o jigodie, nu președinte, continuă să facă legea în justiție. De data asta, a făcut o condamnare în care probele sunt telepatice. Adică legate de gânduri și transmiterea lor. Păi, de unde gânduri la conservatori, mă, nenorociților? Băsesculeeee, jigodieeee, ora ta se-apropieeee!”

Sandu Geamănu, editorialist Facebook, filiala Jilava: „În sfârșit, a intrat la facultate și un profesor.“

Adrian Năstase: ”Așa-i trebuie, dacă a făcut spălare de bani. Ce-i aia? Oamenii cinstiți fac furare de bani, firește.”

Gigi Becali: “Păi, reacţia mea este că Dan Voiculescu să-mi facă masaj. Şi cu Oancea. Oancea să-mi facă masaj primu’ şi pe urmă Voiculescu să se uite!”

Camelia Voiculescu: “Staţi liniştiţi, nu e ceea ce credeţi, aici e vorba de sacrificiu patern. Nu vrea să mă lase să intru şi eu la puşcărie până nu vede el înainte care-i treaba”.

Cătălin Botezatu: „Asta e, așa au unii noroc în viață. Dacă nu furi, în România n-ai nici o șansă să fii respecat.“

Dana Grecu: „Fiți tare, domnule profesor! Îi vom cere președintelui Putin grațierea! ”

Traian Băsescu: “Indiferent ce a fost până acum între noi, ceea ce am auzit azi mă întristează. E profund nedrept. De ce să nu ne vrea Franţa în Schengen? De ce?”

Vrăjitoarea Melissa: „O să estă tristeță mare la televizor șî o să plânge niștă regizori dă valoare care vorbește ei la televizor.“

Ionuț Negoiță, patron Dinamo: „Îl dau afară pe Stoican. Nu se poate să intre Dan Voiculescu la pușcărie înaintea lui Dinamo în Liga Campionilor!“

Gheorghe Hagi: „Dan Voiculescu este Dan Voiculescu.“

Oana Stancu: “Buhuhuhu!”

Dumitru Pelican, comentator „Fotbal, minut cu minut“: „Cer legătura, schimbare de scor la Jilava!“

Niels Schnecker: „Am informații pe surse, de la NASA, pentru domnul Voiculescu. Cică la Jilava curul nu se pupă.“

Roverul Curiosity, de pe Marte: „La curul domnului Dan Voiculescu vor fi descoperite noi forme de viață.“

Raspunsuri


Musafir

#38954 Re: Mesaje de încurajare ale personalităților pentru Felix, după condamnare

2014-08-10 20:38:58

#38953: - Mesaje de încurajare ale personalităților pentru Felix, după condamnare 

 Basau, nici nu stii cat de puscariabil incepi sa fii :